Mida teha talvisel õuesünnipäeval
Segane aeg nõuab uusi kombeid ja harjumusi. Ma olen nüüd mõnda aega viinud läbi õuesünnipäevi. Sünnipäevalapsed on olnud vanuses 4-11, mõned nooremad või vannemad õed-vennad lisaks. Siin mõned tähelepanekud, mis võiks teile oma lapse sünnipäeva korraldamisel abiks olla. Millegipärast sa siia ju oled sattunud.
Kõige suurem tähelepanek on see, et vanemad kipuvad üle mõtlema ja ka üle organiseerima. “Kas neil ikka on lõbus” “Kas nad saavad hakkama” on harilikud küsimused. On küll lõbus, sest nad teevad midagi, mida nad iga päev ei tee ja saavad väga hästi hakkama.
Lastele piisab tegelikult üsna vähesest. Tihti kasvõi ainult sellest, et saab õues vabalt ringi joosta, kuhugi ronida või midagi torkida. Kui seltskonnas on veel pall, ongi juba pidu korda läinud. Mul on alati kotis ka 10-meetrine köiejupp, mida ma alati välja ei võta, aga kord on seda kasutatud hüppenöörina (teate küll, ühed keerutavad ja terve rivi teisi hüppab) ja kord rakendati sellega hobune hobusejuhi külge 😀 Täiesti erinevatest kohtadest sünnipäevalapsega tuttavad on koos ennastunustavalt liivalossi ehitanud või kelgutanud. Rõõmu on valmistanud taskulampidega pimedas lihtsalt jooksmine, lihtsalt kivide otsas ronimine või üks üle kraavi murdunud puu.
Kui on kutsutud erinevad seltskonnad (kool, trenn, peretuttavad, naabrid), siis need üldjuhul siiski vabatahtlikult ei kipu segunema ja vajavad kaasaaitamist. Palju oleneb laste julgusest ja temperamendist.
Õuesünnipäevaks paras aeg on külmemal ajal umbes 2 tundi – 1,5 tundi aktiivset tegevust ja pool tundi söömist. Väiksematele piisab juba 1,5 tunnist. Tegelikult on enam-vähem igas grupis keegi juba 45 minuti järel hakanud süüa küsima. Väga hästi lähebki peale pirukapaus ootamatult ja kusagil täiesti suvalises kohas. Selleks pausiks on olnud ka õunasektoreid või lihtsalt pakk küpsiseid motivatsiooniks. Söömise peale tuleb muidugi ka janu ja jook peab seega alati kaasas olema. Limonaad selleks ei sobi.
Mida teha talvisel õuepeol?
Mõned ideed aktiivseks tegevuseks.
– tuub, kelgutamine, suusatamine, uisutamine, matkamine
– lõke ja grillimine (lastele lisaks viiner, lihapall, lõkkeleib, vahukomm)
– teemapidu (loomakostüümidega saan mina aidata) ja lihtsalt tantsimine
– kutsuda näomaalija
– pimedal ajal taskulambid
Toit ja jook
Väga hästi on peale läinud soe supp ja viineripirukad.
Magus ei pea olema tort, sobib ka muffin, sõõrik või kringel. Eriti on rõõmu valmistanud, kui oma tükki saab ise kaunistada.
Joogiks vesi, tee või soe mahl/mahlajook.
Nõudeks kas ühekordsed nõud või mina kasutan praegu juba IKEA plasttaldrikuid, kausse ja joogitopse.
Vajad abi? Kirjuta mulle messengeri, mille leiad paremalt lehe alt või klikka lehel IMELOOMA ÕUESÜNNIPÄEVAD.