Vintage fotopostrid

Ma ei ole elus ikka veel oma õiget kohta leidnud, seega proovin siit ja sealt. Seda enam, et mulle meeldivad väga paljud asjad, muuhulgas fotoaparaadiga looduses kolamine ja fototöötlus.

Ühel päeval näiteks kujundasin oma pildistatud lilledega paar vintage postrit. Oskused ja võimalused ju on. Ise pildistasin, ise eemaldasin tausta (kes omale teiste tehtuid, mida saab ükskõik kuhu taustale paigutada, otsida tahab, siis on need png-failid) ja ise panin kokku. Mulle omale väga meeldisid, seega panin ka Looduskiiker poodi müüki. Äkki peaks kuhugi veel panema?

Tasutavärv on üks 2024 aasta moevärvidest.

Esimesel postril on pääsusilm, mis oli harilik Eesti kevadlill, mis armastab lubjaseid niiskeid karjamaid, aga kuna ta on pisike ja kariloomi väga enam ei ole, siis läbi kulu ka kasvada ei jaksa ja nii enam väga palju neid polegi. Õitseb mais ja on nurmenuku sugulane.

pääsusilmaga poster

Hall käpp õitseb samuti mais ja on oma nime saanud selle järgi, et õite välisküljed on hallikad. Ladinakeelne nimi militaris viitab sõjaväele ja kui üksikud õit lähemalt uurida, siis see näebki välja nagu mees kiivriga.

Kasvab nagu pääsusilmgi lubrarikastel niisketel niitudel, on Eestis oma leviala põhjapiiril ning tavalisem Lääne-Eestis.

vintage fotoposter

Seni, kuni hiinlased neid postreid pihta ei pane, on tegu maailmas ainulaadsetega ja hetkel pole selliseid veel kellegi seinal.

Need ja kõik teised minu loodusega seotud tööd leiad Looduskiikri epoest.

Poest leiab ka kõikide kevadlilledega plakati. Eesti orhideedega plakatit aga veel ei ole.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.