Rabarberimahl ja rabarberilimonaad

rabarberimahlRabarberilimonaad  oli vähemalt eelmisel kevadel väga populaarne. Tegin siis minagi ja sai ka mõnes pudelis rabarberimahl varuks pandud, et talvistel sünnipäevadel kah poppi limonaadi lauale panna. Oli popp küll.

Ise olen rabarberimahla teinud kahte moodi: kasutanud aurutit või kasutanud neljandat meetodit. Sel aastal on mul mahlapress ka, nii et lisandub kindlasti ka kolmas meetod. Midagi läbi sõela ei ole ma siiani viitsinud ajada.

Oma mahladele lisan suhkrut tunde järgi, kuumutan ja panen steriliseeritud pudelitesse. Üldiselt nendega midagi ei juhtu, kuigi eelmisel suvel lendas küll vähemalt üks sõstramahl puruks. Aga ka kurgipurkide kaaned lendasid pealt ära, nii et ehk oligi halb aasta, mitte mina lohakas 😀

Kuidas teha rabarberimahla?

Meetod 1

Kasuta mahlapressi. Saadud mahla võid kohe juua või kuumutada (lisada ka suhkrut) ja panna pudelitesse.

Meetod 2

Purusta rabarberijupid köögikombainis ja jäta saadud puru sõelale tilkuma. Umbes poole tunni pärast lisa segule natuke suhkrut ja suru puulusikaga segust mahl läbi sõela välja. Edasi sama nagu meetodi 1 puhul.

Meetod 3

Kasuta mahlaaurutit. Mina lõikan rabarberi juppideks. Suhkru lisan mahlale hiljem, aga võib suhkru kohe ka aurutisse lisada.

Meetod 4

Võta rabarberid ja lõika juppideks. Koorida ei ole vaja, sest mahla roosa värv tuleb ju koortest.

Lisa suhkur, vala peale kuum vesi ja lase ööpäev seista. Soovi korral võid lisada ka sidruni. Mina ajasin selle segu keema ja panin pudelitesse. Rabarberimahl säilib ilusti järgmise kevadeni.

See meetod on väga lihtne, aga järele jääb jube palju. Mina panin osa juppe talviseks rabarberikoogiks sügavkülma, osast keetsin kiivi-rabarberi moosi ja osa viskasin siiski minema ka. Hetkel on mooside keetmiseks täiesti paras aeg.

Rabarberi ja suhkru suhe on selline:

1 kilo koorimata rabarberi juppe
250 g suhkrut
Soovi korral 1 sidrun

Kuidas teha rabarberilimonaadi?

Selleks on samuti väga palju erinevaid võimalusi. Kõige lihtsam ongi  lasta (purustatud) rabarberijuppidel,  millele on lisatud suhkrut, nii tunnike seista ja kohe gaseeritud vesi peale valada. Võib neid juppe ka enne nii 15 minutit keeta ja siis kurnata ning lisada mullivesi.

Mina võtan oma rabarberimahla ja valan peale gaseeritud maitsestamata vee (muide, seda on jube raske poest leida, ikka on sinna lisaks ka mingi maitse pandud). Jääga väga hea ja soovi korral võib lisada ka piparmündioksa, sidruniviilu, natuke kaneeli või ingverijupi.

Head katsetamist!

Rabarberimahl

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.