Kuidas valida kohti, mida reisil külastada?
Ma satun tihti kohtadesse, kuhu igapäevaselt ei satuta, seega küsitakse minult ikka vahel, kuidas me neid kohti valin või kuidas neile üldse peale satun? See ei ole üldse saladus ja on ka väga lihtne.
Vaatasin järele, mul on hetkel Google mapsi märgitud 434 punkti, kuhu ma tahaks minna või mida näha. Neid punkte on nii Eestis kui ka välismaal. See nimekiri on pidevas muutumises ja kindlasti on osa praeguses nimekirjas olevaid kohti ka lihtsalt unustatud maha võtta. Aga kuidas see nimekiri siis üldse on tekkinud või mis on minu inspiratsiooniallikad? Märksõna on “Usalda teisi”.
– Instagram
See on minu jaoks üks kõige hõrgumaid variante. Jälgin rahvusvahelisi reisiselle ja kui midagi meeldib, märgin ka omale ära. Jälgin ka piirkondlikke turismilehti. Näiteks mulle meeldib Itaalia ja imelisi reisipilte jagab @dreamsinitalian . Kui juba sihtkoht on täpsem, siis saab jälgida ka has-tage # ja vaadata kohtade (places) kaupa, piirkonda siis kitsendades ja laeindades. Taas, kui midagi silma jääb, märgin ka omale ära.
– Reisisaade Reispass
Kuulan oma taskuhäälingus R2 saadet Reispass, kus külalised räägivad üldjuhul oma väga eksootilistest reisikogemustest. Googeldan paralleelselt ja kui nähtu meeldib, siis panen tulevikuks tallele. Ehk tekib võimalus või kui nii äga on, siis tuleb see võimalus tekitada. Osa eeltööd on selleks ajaks juba igal juhul tehtud.
– Raamatud (näiteks Minu-sari)
Osad reisiraamatud on oma sihtkohtade kirjeldamise poolest väga värvikad ja detailsed. Vaatan ka pildid üle (nii raamatus kui ka Googles) ja kui meeldib, siis taas kirjas. Praegu on mu kaardil kindlasti nii tekkinud Malta ja Praha punktid. Varem juhtus sama raamatuga Minu Berliin, aga seal ma olen praeguseks juba ära käinud (mitte et kõik nähtud veel oleks).
– Keegi tuttav on kusagil käinud või Facebook grupp Reisisellid.
Ehk siis reisipildid ja reisikirjeldused nii Facebookis, Instagramis kui ka blogides.
– Trip Advisor
Ja kui enam ühtegi ideed üle ei jää, siis lähen vaatan, mida Trip Advisor soovitab. Olen täiesti teadlik, et seal on kõik soovitatud, makstud ja väga turistikas, aga pilk tasub igaks juhuks peale visata ikkagi.
– Geopeitus
Mäng, mis juhatab põnevatesse paikadesse nii Eestis kui ka välismaal. Eestis saab mängida tasuta, rahvusvaheline pakett on aga väikse raha eest. Viimati just kabistasin Colosseumi kõrval metallaeda, tekitasin möödakäijates huvi ja ei leidnud!
Leht eesti keeles: Geopeitus
Rahvusvaheline: Geocaching
Nii et hoian silmad lahti ja panen kõik kohe Google mapsi tallele. Seda on mugav igal ajal ja igal pool vaadata, kasvõi unistades või juba reisil olles.
Muide, peale Mexico raamatu lugemist ma pole ühtegi Lonely Planet sarja raamatut lugenud.
Viimati tulin Roomast ja sellest saabki juba järgmine lugu.