Perega Turu saarestikus: päev 6

Esmaspäev, 7. august 2017
Juku park – Helsinki – Tallinn

Eellugu
Päev 1
Päev 2
Päev 3
Päev 4
Päev 5

Aga hommikul, enne kui telgid õnnestus kokku korjata, saime loomulikult ühe korralikuma sabina. Kuna niikuinii kojuminek ees, siis ei hakanud ennast pakkimisega hulluks ajama. Kodus aega asju kuivatada küll. Ilupilte tegime ikka ka, sest kes teab, millal jälle sellist vaadet näeb.

turu saarestik
Uduvihmaga täpselt nii hall oligi, kui see taust on.
See täpiline on kleit, pärit Paavli kaltsukast. Rohelised retuusid tellisin kunagi 5 naela poest. Selle raha eest on nad mind ikka aastaid juba teeninud. ja ma ei tea, miks ma need matkale kaasa võtsin 😀

Viimane päev oli siis päev lastele ehk käisime Turus Juku pargis, mis on siis väli veepark. Ilm oli ikka pilves ja temperatuur mingi 16-17 kraadi. Vesi väidetavalt 23, aga ikka väga külm oli ehk siis programm nägi välja umbes nii, et 3-5 sõitu ja siis sauna soojenema. Rahvast oli õnneks vähe ja sõita sai kohe kust iganes tahtsid. Mõned sõidud olid nii hullud, et mul äralöödud sabakont siiani paraneb, aga eks suurema massiga saabki suurema hoo.

Lamamistoolide ja kappide järgi võis vaid ette kujutada, mis toimub ilusa ilmaga. Igal juhul torusid on palju ja niisama liumägesid on palju ning isegi suurtel oli tore. Hea, et mingi külma vee krunt on kõigil all, sest haigeks ei jäänud sellest lõbust keegi.

No ja siis tulimegi jälle läbi Espoo IKEA praami peale tagasi, et teisipäeva esimesel tunnil uuesti kodus tagasi olla.

Eelarvest ka

Kogu 6-päevane sõit läks kokku maksma 532 eurot
Sellest:
Praamipiletid 100€
Bensiin: 90€
Naantali kämping: 60€
Juku park: 79€
Pori ujula: 14,80€
Naantali kebab: 37€

Sõitsime kuue päevaga läbi 1040 km

Kokku oleks saanud hoida selle kämpinguöö ja Pori sõidu arvelt. Samas oleks tõenäoliselt päeva veetmine Turus kusagil siseruumides läinud kulukamaks. Ja selle summa sees oli ka pudel veini ja mõned siidrid, mis ei ole iseenesest hädavajalikud, aga olid väga mõnusad päikeseloojangu kõrvale ära lahendada.

Ja aega oleks parema planeerimise juures kah kindlasti kokku hoidnud ehk jõudnud rohkem ja kaugemale, aga samas oli juba praegune tempo lastele natuke liiga kiire.

Igal juhul vahva reis oli ja tahaks juba uuesti kuhugi seiklema minna.

Elu on seiklus!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.