Perega Itaalias. 6. päev: Vieste ja tagasi Pescarasse

Eellugu
1. päev – lend
2. päev – Pescara
3. päev – Mägedes
4. päev – Termoli-Vieste
5. päev – Gargano poolsaar

Hommik on ikka pilves, aga tuul on vaibunud ja, üllatus-üllatus, ei saja. Jätame peremehega hüvasti. Kutsub suvel tagasi, saaks 300 euro eest nädal suvel majutust, mis pole sugugi paha. Annab hiinakeelse piirkonna kaardi ka.

Vaatame üle paar rannas olevat kivi, mida olime eile ka näinud ja edasi Viestes vanalinna.

Vieste on linn Kagu-Itaaias Apuulia regioonis. Elanikke üle 13 000.

Huvipunktid: Pizzomunno (25 meetrit kõrge kivimürkas), kindlus, katedraal ja Vieste majakas.

Pizzomunno
Pizzomunno

See on nendest meie külastatud kivilinnadest kõige suurem ja kõige ilusam. Aga kah mahajäetud. Enamikul onnidel sildid, et rentida. Samas igal pool töö käib, mehed ehitavad, naised pesevad aknaid. Kuna tekib jäätise isu, küsime siit ja sealt. Öeldakse, et alles järgmisel nädalal tuleb. Ju neil siis pühade puhul hakkab midagi toimuma. Samas läheb nüüd kohe juba soojaks ka. Tont seda teab.

Vieste lighthouse.
Vieste majakas.

Viestest paneme ka endale ning sugulastele postkaardid posti. Tänaseks, üle kahe nädala hiljem need kaardid Eestisse jõudnud ei ole. Ei tea, mis valesti läks.

Abruzzo loomaaed

Kuna lubasime lastele ka kohalikku Abruzzo loomaaeda ja me oleme Visetes juba liiga palju aega kulutanud, läheme seekord kiirteele. Kiirtee on muidugi tasuline. Ega ei tea, kuidas asjad käivad, kaarti kuhugi toppida ei ole, aga automaadist ripub välja mingi pileti moodi asi. Võtame selle ja värav läheb lahti.

Tuleb välja, et see kiirtee on nagu parkimismaja, võtad pileti ja pärast maha minnes maksad. Midagi üle 100 kilomeetri vist sõidame ja maksame 7.20. Putka on mehitatud, nii et mingit itaaliakeelset automaati lahendama ei pea. Pangakaarti see mees küll ei taha, ainult sulli.

Loomaaia punkti Googlesse sisestatud ei ole, seega tuleb sõita kodulehel antud aadressi järgi. Ausalt öeldes pole aimugi, kas seal põllu peal üldse midagi on, aga kuna see on umbes 15 kilomeetrit Pescarast, siis pole midagi kaotada ka, kui ei leia või ei ole.

Aga loomaaed seal tõesti on. Isegi lahti on ja parklas on mõni auto. 26 euro eest saame siis mõnda looma näha: kaelkirjakud, kahe küüruga kaamelid, elevandid, kängurud, lõvid, leemurid, krokodillid. Rahvast vähe ja loomad on uudishimulikud. Kas see küll oma hinda väärt on, tont seda teab.

Abruzo zoo

Õhtul Pescaras. Jälle jõuame pimedas. Kell 6 on ikka väga vara. Peremees ongi umbkeelne, aga olgu kiidetud Google translator, selle abil saame kõik asjad jälle kenasti aetud.

Kuna korter on uuselamurajoonis, siis ütleb Google, et rannani on nii 3 kilomeetrit. Seega seda Pescara silda pimedas otsima ei lähe. Hoopis käin kõrvaltänavas Lidlis juustu-vorsti-kommi koju kaasa toomas ja Prosecco maksis kõigest 2.99. Neid läks õhtul kaks.

Lisaks on tuba soe, vesi soe, esimest korda nädala jooksul wifi olemas. Ka rõdu on jälle suur, aga seda pole aega nautida. Topime hoopis laste kaks kilo teokarpe kummikutesse ja loodame, et neid keegi lennujaamas ära ei korja. Hommikul hakkame ju kodu poole tagasi liikuma.

Pildialbum: SNAP;

Vieste

Abruzzo loomaaed.
Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.