Perega Itaalias – eellugu

Kes käis?

Kogu pere ehk ema (mina), isa ja lapsed 7 ja 9.

Roccascalegna

Millal käisime?

19.-25. märts 2018

Kus käisime?

Kesk-Itaalias ehk Abruzzo, Molise ja Apuulia maakondades. Asub kaardil Apenniini poolsaare keskel. Täpselt Roomaga ühel joonel, aga teisel pool. maandusime Pescara lennumaajas. Kaugeim punkt ehk Vieste on Pescarast umbes 200 km. Erinevates kalkulaatorites andmed erinevad oma 50 km.

Maakonnad, 1,2 ja 12. Pildil roosad.

Kliima on vahemereline, seega lund talvel maha ei tule. Lilli on palju, muru on roheline.

Suurima linnad ja asulad, mida külastasime: Montesilvano, Pescara, Casoli, Roccascalegna, Termoli, Vieste, Manfredonia, Monte San´t Angelo.

Muud huvipunktid: Varano järv, Foresta Umbra mets, Abruzzo loomaaed.

Kokku läbisime umbes 800 kilomeetrit.

Vieste
Vieste

Kuidas sinna sattusime?

Loe siit: Itaalia

Eelarve

1000 eurot nelja inimese peale. Hetkel veel kokku arvutamata, aga tõenäoliselt läks natuke rohkem. Täpsem aruanne tuleb viimases postituses.

Mida teha plaanisime?

  • Rentida auto ja palju ringi liikuda. See sai tehtud.
  • Matkata. Kuna pidevalt sadas ja oli külm ning meil ei olnud vastavat varustust, siis ei matkanud me mitte meetritki. Sellest on kahju. Oleks tahtnud näha, mis seal päriselt kasvab. Mõnest lillest on pilte. Autoaknast silmasin kaht erinevat liiki iiriseid, aga lähemalt ei näinud. Tee ääres oli ka mõni kohalik orhidee.
  • Süüa palju kohalikku toitu. Reaalsus oli see, et pea kõik söögikohad olid kinni. Poest sai pastat, juustu ja sinki.
  • Ööbida kohalikes korterites. Tehtud. Kuigi Viestes oleks võinud ka hotelli asemel võtta kellegi kodu vanalinnas. Oli plaanis, aga väidetavalt oleks lisaks tulnud tasuline parkimine. Tegelikkuses algab tasuline parkimine alles 29. maist.
  • Kasvõi korraks ennast vette kasta. Tormiga polnud mingit isu seda teha. Ühtegi päikeselist päeva ei õnnestunud näha.

Italy

Mida ettevalmistuseks kodus ette tegime?

Ostsin lennupiletid, broneerisin öömajad peale ühe, broneerisime rendiauto. Lisaks kulus palju tunde huviobjektide leidmiseks. Ja tagantjärele tundub, et palju jäi veel nägemata.

Casoli
Casoli.

Mida kaasa pakkisime?

Kaasa võtsime kõigest ühe 40-liitrise koti, kuhu pakkisime kõigile natuke vahetusriideid, lisaks lastele kummikud ja softshell-püksid. Samuti peegelkaamera, arvuti ja TomTomi. Avutisse tõmbasin mõned filmid ja telefoni Ryanairi, Booking.com appid ja WhatsAppi.

Lastele pakkisin nende enda kotti mandalatega värviraamatu, ruudulise vihiku, uued vildikad, veepudeli, võileivad ja kaisuka. Tegelikkuses sai värvitud ainult mõni mandala. Põhiliselt vaadati arvutist filme ja mängiti telefonis.

Ja seiklus võis alata.

Pildialbumi leiab Snapist.

Foresta Umbra
Foresta Umbra
Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.