Tallinna mänguväljakud – Koorti pereväljak

Kui natuke lähemalt uurida, siis Tallinnas ei ole väga palju kogupere mänguväljakuid ehk kohti, kus leiavad koos tegevust nii väiksed kui ka suured lapsed.

Tallinna mänguväljakud

Ma ei suuda mitte üks päev ära imestada, kuidas meil, kes me käime väljas, teeme sporti, viibime palju maal, on sattunud lapsed, kes vabatahtlikult oma jalga õue ei tõsta. Lihtsalt õues on nii igav. Et nad õue saada, tuleb omal midagi välja mõelda ja loomulikult ka kaasa minna.

Lapsed on 6,5 ja 8,5. Ja lisaks ei saa mitte keegi aru, kuidas ma mitte midagi ei jõua teha, kui ma kogu aeg kodus olen. Või kuidas mina ei saa laste kõrvalt töötada, kui kõik teised ju saavad. Aga nüüd käsi püsti, kui paljud oma lapsi üldse õue ei saadagi, vaid lubavad hommikust õhtuni toas (telekas/nutis) passida? Mul on tunne, avalikult ei julge sellest keegi rääkida, aga lapsed ise omavahel räägivad.

Igal juhul täna, kui kell oli juba kolm, sai minul mõõt täis ja me sõitsime Lasnamäele Koorti peremänguväljakule Smuuli Maxima lähedal.

Tallinna mänguväljakud

Olgu kiidetud Facebook ja Tallinna mänguväljakute kaart. Ega muidu poleks teadnud ega leidnud. Seal ilusti kirjas, milliste bussidega kohalegi saab. Ise-enesest saab sinna samade bussidega, millega nädalavahetusel Lauluväljaku vahet sõitsin, nii et tee oli vähemalt mulle tuttav. Muidu ma Lasnamäest suurt midagi ei tea.

Niisiis Koorti pereväljak on minu meelest aus. Minu lemmik on see köiest ronimispüramiid, mis peaks küll pakkuma palju võimalusi ja trenni nii kehale kui vaimule. Lisaks on seal veel mõned atraktsioonid suurtele lastele ja ahviraudtee ehk üsna pikk tross liu laskmiseks. Võib juhtuda, et selleks liuks tuleb küll enne sabas seista.

Sest igal pool oli muidugi lapsi, kes mingi valemi abil olid õue tulnud, aga arvestades seda, et ümberringi puha üheksakordsed majad, siis neid lapsi muidugi üleliia ei olnud.

Lõppkokkuvõttes lastele ei meeldinud, sest neile ei meeldi bussiga sõita, kuigi bussid olid täiesti tühjad ja isegi mitte palavad. Kohe silmaga on näha ja kehaga tunda, et puhkused on alanud. Lisaks küsis Vanem mingil hetkel, et miks kõik lapsed võõras keeles räägivad? Nõmmeka jaoks Lasnamägi ikka täiesti teine maa. Ja see neile ka ei meeldinud. No aga meil siin üle Männi pargi ühtegi suuremat mänguväljakut ei ole ja julgen arvata, et see on praegu veel rohkem ülerahvastatud.

Nii et kes sinnakanti satub, siis tasub üle vaadata küll. Muide, ka Lauluväljak on ainult ühe bussipeatuse ehk siis pisikese jalutuskäigu kaugusel. Meie läheme homme vaatama, mida Õismäel teha saab ja siis ehk juba Hiiumaale tagasi.

Meie Pae pargi kogemusest olen kirjutanud SIIN.

Samuti olen kirjutanud Lennusadama mänguväljakust ja Kalamaja pargist.

Tallinna mänguväljakud

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.