Rongiga matkama – Klooga mõis

klooga mõisKui ma ükspäev kiitsin enda tugevaid külgi,siis spontaansus ja kiire reageerimine olid küll meelest läinud. Igal juhul täna kell 11 polnud mul veel ühtegi plaani, mida oma päevaga peale hakata, aga kell 12 sõitsin juba rongiga Klooga poole, et lastega koos üle vaadata Klooga mõis.

Mul nimelt on see nädal olnud nii tööd ja tegemisi täis, et pole üldse aega mingeid pikemaid plaane välja haududa. Seega ärkasime ja sõime hommikul mõnusalt, aga üle pika aja väljas paistnud päike ei lubanud terveks päevas tuppa jääda. Võrreldes kuu aega tagasi ajaga on ju päev juba palju pikem ja päike käib juba jupi maad kõrgemalt.

Igal juhul täna kõnetas mind Klooga mõis. Kui rongiaegu valisin, oli rongini kõigest pool tundi. Riided saime selga loomulikult kisa saatel, sest seal ju ei ole mitte midagi huvitavat ja milleks sinna siis minna, aga võitsin mina nagu alati. Kaasa pakkisin kaks viilu saia, kaks viilu leiba ja kaks kapis vedelenud juustupulka ning termosesse kuuma veega tehtud morssi, sest teed ei olnud aega keeta.

Rongiga matkama – Klooga mõis

Rongipilet Tallinnast Kloogale on tallinlasele 2.40 ja koolilapsele 1.60. Üks meist saab veel tasuta sõita. Mõisa juurde on väga lihtne minna. Kõigepealt tuleb mööda sõiduteed üle raudtee minna ja siis mööda sama teed otse, asulast välja, kuni ühe vasaku kurvi peal on keelumärk, sealt alt läheb rada, muide teega võrreldes ikka otse ning mööda seda otse minnes ongi mõisahooned. Minu meelest eksida ei ole võimalik. Kui natuke ringiga minna ehk mööda teed edasi, siis saab mööda mõisaalleed ka ja see on samuti omaette vaatamisväärsus. Maad raudteejaamast mõisani on umbes kilomeeter. Edasi-tagasi kaks. Kui Klooga järve ametlikku randa ka sisse põigata, siis oleks ring 3 kilomeetrit.

Mõisahoonesse sisse saab vasakult mööda treppi. Hoone ise on varisemisohtlik, nii et turnimine omal vastutusel. Keldrisse saab ka.

Meil kulus mõisa juures käimiseks kaks tundi. Kusjuures mina plaanisin kiiremini ära käia ja hea, et need rongid piisavalt tihedalt käivad. Samas järgmise rongiga poleks enam minna saanud, sest Vanem pidi edasi klassiõe sünnipäevale minema. Aga me läheme kindlasti tagasi ja vaatame selle järve ka üle. Ja siis plaanime rongid nii, et kohapeal jääks aega kolm tundi.

Klooga mõisas olen ka varem käinud, sellest saab lugeda SIIT.

klooga mõis
See on see, miks meil kaks tundi kulus ehk lastega välja minnes varu aega.

klooga mõis

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.