Xdream jõulurada 2019 Noblessner/Linnahall

Xdream jõulurada on MTÜ Seiklusklubi Xdream korraldatav kõigile tasuta aastalõpuseiklus, kus oleme oma perega käinud juba aastaid. Seda, et seekord aega läheb tublisti, oli ette teada ja nii ei saanud kuidagi vedama. Hommikul ei saa ju üles ja vara läheb pimedaks. Mina tahtsin veel valges Noblessneri kvartali kuuske pildistada.

Ja lastega välja minnes peab kaasas olema toidupakett ja joogipakett ja motivatsioonipakett ja tont teab veel mida, mida igal ajal kodust võtta ei ole. Me käime ikka kogu perega (isa, ema ja tüdrukud sel aastal 9 ja 11).

Välja saime siis lõpuks selle aasta esimesel päeval. Söögipaketti kaasas ei olnud. Vesi ja motivatsioon said ruttu otsa ja pimeda peale jäime ikkagi ka. Lastega lihtsalt läheb tohutult aega. Isegi, kui nad algul ei taha midagi teha aega näha, siis tee peal leiavad nad ikka igasugu asju, kuhu ronida, mida sorkida ja keda uurida.

Aga lähemalt ka, mida pakkus selleaastane Xdream jõulurada. Algatuseks rongiga Balti jaama ja jala Lennusadamasse. Seda oli juba kodulehelt lugeda, et kail oleva punkti on tuul ära viinud ja tundub, et seda ei olnud asendatud. Väga seal juhtmerullide ümber aega ei kukutanud, sest ega see geopeitus ei ole. Pool seltskonnast veetis samal ajal aega Lennusadama mänguväljakul ja teine pool vedas pärast nina viltu, sest ei saanud seda teha. Tuleb välja, et Lennusadama mänguväljak paelub ka kooliealisi.

 

Lennusadam xdream jõulurada

Lennusadam xdream jõulurada

Patarei vangla ja mere vahelt ei ole mina varem läbi käinud, aga sealt nüüd täitsa käib rada läbi ja see on väga äge tegemine. Nii kui aiast välja saime, tuli ka esimene vee sonkimise peatus.

Patarei vangla

Enne järgmist punkti nägime elusaid (aga punaseid) talisuplejaid ja ega rohkem midagi teravat tükil ajal ei juhtunudki. Linnahalli taga tuli vaadata, et kellegi junni sisse ei astuks ja kuna lapsed tahtsid ka üle Linnahalli jalutada ka, siis võtsime selle ka kaugeimast punktist tagasi tulles ette. Juba hämardus.

Palju reklaamitud saiapood oli linnapunktis kinni, Kalamaja pargis ei olnud peale mänguväljaku midagi huvitavat, Noblessneri kai oli pime ning tuuline ja oligi kõik. Kuusepildi olin sunnitud tegema telefoniga ja muu ilu jäi üldse pildistamata. Lõpuks pidi veel abielulahutus tulema, sest noorus oli söömata ja väsinud ning vingus ja Issi ei olnud nõus järgmisesse võimlikku saiaputkasse minema. Motivatsioonipakett oli ammu otsas 😀

Kilomeetreid ei tea, aga minul kogunes 19000+ sammu.

Aga äge, et ikka tehakse ja tundub, et iga aastaga on jalutajaid ka järjest rohkem. Jääme aasta lõppu ja uut väljakutset ootama.

Kaart: Xdream jõulurada Noblessner/Linnahall

Mõned varasemad käigud:
Merimetsa
Kadrioru park

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.