Lastega õues: Xdream jõulurada Merimetsas

Et pikad pühad ja aasta lõpp ei läheks luhta, mõtleb xdreami tiim juba aastaid välja jõuluraja. Kaardi saab välja printida internetist ja punkti tunneb ära suure valge QR-koodiga tahvli järgi.

QR lugeja (reader) on telefoniäpp, mis muundab selle koodi siis mingiks infoks. Minu üllatuseks tuli selle koodiga kaasa ka näiteks sudoku reader. Skännid ära ja saad ilma sodimata valed lahendused jälle ära kustutada. Muide, ta ei ütle sulle valesid lahendus enne ette, kui sa juba täitsa puus oled, aga see selleks.

Tahtsin öelda, et see QR reader on tore äpp, aga tegelikult ei ole absoluutselt vajalik. Lapsed küll tahavad väga teha mingeid punktivõtmisega seotud tegevusi, aga muidu leiab sealt punktidest ainult infot xdreami selle-aastaste etappide kohta. Ainult viimane punkt ütleb,et tee kuuse juures pilt ja pane ürituse FB-lehele. Siis on võimalus võita ka auhindu ja peaauhinnaks on matkauisud. Meie peres kõigil FB-kontot ei ole, matkauiske aga himustavad kõik 😀

Jõulurada

Meie lendasime ka pühadeajal peale ehk siis võtsime suuna Stroomi ranna parklasse. Ilm sattus pilvine olema, aga õnneks ei sadanud. Esimesed kolm punkti on kohe rannas ehk lihtsad, edasi tuleb aga juba (märga) metsa minna.

Ei midagi keerulist, aga minu lapsed veel metsas teid ja radu lugeda ei oska. Isegi jalad ei saanud märjaks, kuigi hulljulgemateks manöövriteks oleks soovitav siiski kummikutega läheneda.

Ja mind üllatas, et see Merimetsa mets on endiselt nii räämas, asustamata ja natuke õudne koht. Elasin eelmisel sajandil umbes 4 aastat hullari vastas Paldiski maantee ääres ja käisin seal ikka vahel liikumas. Vett on palju merre voolanud, aga muutunud ei ole midagi. Ja oleks puud lehes, oleks ikka üsna õudne. Ühe sõnaga kaart teeb kogu sellele metsale ilusti ringi peale. Ja ilusaid kohti on ikka ka.

Merimetsa mets

Xdream jõulurada 2016 kohta saab lugeda siniselt  lingilt. Siis käisime piltilusas Kadrioru pargis.

Jõulurada on avatud selle nädala lõpuni, nii et ka veel jõuab käia. FB üritus, kust leiab infot nii kaardi, kui ka tegevuse kohta, asub siin: LINK.

Rada on hea tahtmise juures läbitav ka käruga/vankriga.

xdrem jõulurada 2017

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.