SEO – ehk esimese nädala saavutused

Pille elustiili blogiNädal tagasi otsustasin, et teen oma blogi ringi, eesmärgiga saada rohkem klikke ja et blogi seeläbi ka oma ülalpidamiskulusid tagasi teeniks LINK. Algatuseks võtsin ette SEO ja muidugi ka rohkem kirjutamise.

Kuidas see nädal siis möödunud on?

Kõigepealt tõmbasin omale YoastSEO plugina ja tegin omale OnePAge.org lehele konto. Selle plugina valisin just seepärast, et sattusin sellest aastast haldama üht WP-baasil kodulehte  ja seal oli varem kasutatud just seda. Eeldusel, et selle panija teab midagi rohkem kui mina tean ja et mitte toimivaid süsteeme lõhkuma hakata, otsustasin õppeotstarbel omale ka just selle panna.

Lehele tegin konto, sest selle pluginaga koos tuli kohe ka tutvustav meil, mis käskis teha ja millegipärast täitsin käsku, sest lubati nagu nõu anda. Iseenesest oli see väga hea otsus, sest kui sisestasin lehele kolm märksõna, millega tahaks, et minu lehele tuldaks, siis sain umbes 40 ülesannet, mis tuleks kõigepealt korda teha. Praeguseks on 23 veel tegemata, aga otsingusõnadega olen kõigi kolmega vähemalt Googles küll juba esilehel (1 veel mitte esimene).

Seesama leht käskis teha kontod ka Google Analyticsisse ja Bingi. Esimesega olen tuttav, aga teine on küll uus maailm. Ma muide ei teadnud, et see Bing on Micrisofti leiutis ja sinna saab sisse logida vana Messengeri aadressiga, nii et mingit uut kontot ei pidanudki sinna tegema.

Mida ma teada olen saanud?

Teada olen saanud, et lehe külastaja on vanuses 25-34, poole vähem, aga ka päris palju,  on külastajaid vanuses 35-44 ja 6+ külastajat on isegi vanuses 65+ (kust see Google seda küll teab, onju). Ma tean, mida nad netist veel otsivad, aga märksõnu, mida nad kasutavad, ei ole veel piisavalt teada saanud ja arvan, et nädal statistika analüüsi ei anna veel tõelist pilti niikuinii.

SEO-poliitiliselt on korras kõigest 32 postitust. Kuigi see ringi tegemine on nauditav, võtab see siiski väga palju aega. Lisaks olen korda teinud mõnede oluliste lehtede SEO.

Uusi postitusi kirjutasin 6, millest üks Jäätunud seebimullide tegemine osutus eriti populaarseks ja tänu sellele sain väga palju klikke. Ega nad nüüd päris ise ka ei tulnud, ikka tuli linki FBs võimalikult palju jagada. Kas nad veel tagasi ka tulevad, pole hetkel teada.

Jätkan postituste SEO kordategemist. Siiski ülipalju aega sellele ei plaani kulutada ja peaks mingi kindla aja paika panema. Arvan, et teen korda kuni 100 postitust ja järgmine raport tuleb siis, kui kuu täis saab.

Tänan läbi astumast!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.