Pille elustiili blogi eesmärgid 2017 ehk hakkame tööle

Eelmise aasta lõpus teadvustasin omale esimest korda, et ma ei taha Pille elustiili blogi pidada niisama enda lõbuks. Ma tahan ikkagi müüa oma oskusi,  mida ma olen aastatega omandanud (Imeloom, fotograafia, turundus), saada huvitavaid pakkumisi, mille peale ma ise ei tuleks ja reklaamirahast ei ütleks ka ära. Selleks on vaja blogisse vaatajaid ja klikke.

SEO ei ole mulle ammu enam võõras sõna, aga see sisaldab endas kindlaid reegleid ning ausal öeldes ei ole tekstide kirjutamine neid reegleid arvestades üldse väga nauditav ja ma olen sellest teadlikult mööda vaadanud.

Eelmise aasta algul otsustasin proovida uut lähenemist ehk siis kolisin kõik oma miljon blogi ühte kohta kokku. Kolimise käigus läksid pooled pildid muidugi kaduma ja ma taastasin neid päris mitu kuud. Tõenäoliselt oli see niisama raisatud aeg, sest kui ei ole SEO, ei ole ka liiklust või noh, 100 klikki päevas ei ole minu jaoks piisav.

Aasta lõpus otsustasin, et see blogist jääb ainult müügiblogiks ja muud tilulilu hakkan ajama kusagil mujal. Ja eile asusin siis blogi ümber restruktureerima, et asjad oleks lihtsamini leitavad ja ülevaade oleks parem ning ka tekste SEO-sõbralikuks mudima. Kusjuures see on vastupidiselt varem arvatule täiesti nauditav tegevus. Ainult väga aeganõudev. Praeguseks on mul üle vaadatud ainult 19 postitust ja alustamise hetkeks oli mul neid blogis 338. Kõik kindlasti ei jää, sest need, mida siiani pole üldse otsitud, lähevad kustutamisele. Mis siis, et need otsingusõnad saab teksti tekitada. Ma ei tea ka, mida ma teen käsitöö asjadega. Neid on palju ja need on ilusad, aga selge on see, et Eestisse ma esialgu midagi kududa ega heegeldada ei plaani, seega pole need antu hetkel olulised.

Algatuseks siis tuli sõnastada blogi eesmärk :

Pille elustiili blogi eesmärk

  •  Näidata, noortele, et ka neljakümnestel on veel elu ja saada 35+ inimesed blogisid lugema ja miks mitte ka kirjutama (Blogi minu mõtted).
  •  Inspireerida kõiki minema toast välja ja näidata, et selleks ei pea olema palju aega, erivarustus, eririietus, isegi autot pole vaja. Aga pealehakkamist on vaja (Matkad).
  • Näidata, mida ma oskan teha fotoaparaadi ja PhotoShopiga ja kuidas ma sellega peredele abiks saan olla (Foto).
  • Anda vanematele ideid, mida lastega koos meisterdada või mida neile pihku pista ja ette näidata ning nad meisterdavad ise. Katseid lisan ka jõudumööda (Teeme koos lastega).
  • Täita Eestimaa Imelooma kostüümidega. (Kostüümide müük) ja (Käsitöö -> Kosüümid).
  • Tutvustada kõike, mis sellele sihtgrupile kasulik võiks olla.

Ning määrata sihtgrupp:

Pille elustiili blogi sihtgrupp

  • Emad, isad, vanaemad, vanaisad, kes elavad tõenäoliselt linnas ja on vanuses 35+

Ja siis saab leida otsingusõnad, millega ma tahaks, et mu blogisse tuldaks. Peale seda on ees ainult puhas töö. Kindlasti annan teada, kas tehtud tööst oli kasu. Lisaks aitavad igasugu kokkuvõtted reel püsida ja aasta lõpus on ka võimalik aasta kokkuvõte teha. Algustan siis 100 klikiga päevas. Sean eesmärgiks saada keskmiselt 500 klikki päevas ja teenida tagasi vähemalt blogi ülalpidamiskulud.

Mis te arvate, kas õnnestub?

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.