Jäätunud seebimulli tegemine – teeme koos lastega

jäätnud seebimull, kuidas jäätada seebimulleJäätunud seebimulli tegemine on lihtsam, kui ma omale ette olen kujutanud. Varem silma jäänud piltide ja juttude põhjal on see tundunud küll päris raketiteadus. Praegu on koolivaheaeg ja mõlemad lapsed kodus ning aega on vaja kuidagi kasulikult sisustada. Kuna vabatahtlikult keegi õue ei lähe, tuleb appi võtta kavalus. Seebumullide jäätamine on igal juhul piisav põhjus.

Tegelikult proovisime mulle teha ka eile. Mullid jäätusid küll ja väga kiiresti, aga tuul viis need kõik endaga kaasa. Seega saime teada, et kõik töötab, aga pilte teha või lähemalt vaadata ei saanud.

Täna oli natuke soojem (umbes -10) ja peaaegu tuulevaikne ilm, nii et sai ette võtta katse number 2. Mõningase katsetamise tulemusena said jäätunud seebimullide tegemisega kõik hakkama.

Kuidas teha jäätunud seebimulle?

Vaja on mullitajat ja külma ilma. -10 on kindlasti täiesti piisav. Mulli ei tohi teha väga suureks ja mina hoidsin mulli enne lahti laskmist natuke aega ka mullitaja küljes kinni. Selleks tuleb küll kogu aeg puhuda, aga trikk saab üsna ruttu selgeks.

Ma ei tea, kas poest saadud mullitajasegu töötab. Meie kasutame suure mulli segu, mida meil on alati suure plastpudeliga kapinurgast võtta. See on elastsem, kui tavaline mullisegu, sest sisaldab lisaks Fairyle ksantaankummi ja glütseriini.

Aga kui ikka sõrme või keelega togida, läksid ka need mullid katki. Mulli sein pole lihtsalt nii paks. Jah, lasin mulle ka keelega katsuda, inimene peab elus ikka kõik ära proovima. Ma kusjuures ise ei proovinudki, nii et tuleb jääda uut külma ilma ootama ja jäätunudseebimulli tegemine uuesti ette võtta. Homsest peaks vist jälle natuke soojem olema. Siis teen sellest mullist ühe video ka, sest see tundub just paras väljakutse.

Kohtumiseni!

jäätunud seebimull

jäätunud seebmull, ice soap bubble

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.