Hetked aastast 2018 – 2 osa

Mai

Minu lemmik kuu aastas. Kõik ärkab, tärkab, lõhnab ja on juba soe. Ja ometi juhtus nii, et ühinesin 10 päeva enne väljasõitu Islandi vulkaane vallutava grupiga. Island pole kunagi isegi mitte mu unistuste sihtkoht olnud. Aga see oli üks väga võimas reis. Jällegi loodus ilus, maastik vahva ja seltskond lõbus. Muuuhulgas sai kaks vulkaani ka vallutatud. Kunagi hakkab reisikiri asuma päris oma lehel.

See kõige kõrgem punkt on Eyjafjallajökull 😀

Ega selle reisiga suurt millesti kodumaal ilma ei jäänudki. Kartul jäi küll maha panemata ja seda pidi ema tegema, aga kevadet sai nautida veel küll ja küll.

Mais sai veel käidud Saaremaal, kus on alati vahva, ainult mälukaart andis mingil hetkel suve jooksul saba ja väga palju pilte taastada ei õnnestunud.

Valmisid esimesed maasikad. Kausitäis on korjatud juba 31.05.

Juuni

Leidsin Pääsküla jõe äärest postiljoni jalgratta, kirjutasin sellest Omnivasse, postiljon võttis minuga ühendust ja tõenäoliselt sai oma ratta kätte. Vähemalt ta väitis, et tunneb piirkonda ja mind teejuhiks ei vajanud. Mida ma seal veel nägin, võib vaadata Pääsküla raba postitusest.

Lastele tegime suure murdunud puu seibidest lillepeenrad ja sügiseks oli pilt selline:

Enne jaanipäeva käisin korra lupsti Soomes. Polekski ehk midagi erilist, aga Haltias söömas ja Mari Kalkunit kuulamas. Ei juhtu just iga päev. Ja seltskond oli muljetavaldav.

No ja muidugi jaanipäev. Hiiumaal. Tegime niisama natuke ilupilte.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.