Õuesünnipäev Harku metsas

Kuidagi on juhtunud nüüd nii, et Harku metsast on saanud minu teine kodu, kuhu satun mitu korda nädalas. Nii aeg kui ilm on soosivad, et pidada maha üks õuesünnipäev või muu koosviibimine ja inimesed on kuidagi minuni jõudnud, tahtnud, käinud ja pärast ka rahule jäänud. Mingit kodulehte mul siiani ei ole.

Kõik seltskonnad, kes minuga metsa on sattunud, on olnud väga toredad ja samas väga erinevad – mõned tahavad ainult joosta, teised uurida, katsuda, küsida, aga fakt on see, kõigile lastele meeldib metsas. Harku mets on imeline – siin on liivast männikut ja vesist raba, pea kõiki marju ja palju erinevaid puid-põõsaid. Talvel saab kelgutada ja siia-sinna tekib ka heal juhul uisujää.

õuesünnipäev Harku metsas

Mida meie siis metsas teeme?

Tavaliselt panen ise meeleolu loomiseks selga karukostüümi (või midagi muud Imelooma valikust), mängime mõned jooksumängud, käime nagu loom, maitseme marju, okkaid või pungi, mida parajasti on, uurime luubiga ja nuusutame. On võimalik marjapilt ja nimi omavahel kokku viia, lahendada linnuristsõna, teha üks lehejaht või jahtida muid asju. Kui kellelegi on sünnipäev, saame teha käepärasest materjalist kaardi ja nii edasi. Soovi korral saab ka aaret jahtida (aardejahi ringi on 500 meetrit). Kõike saab jooksvalt planeerida või plaanist välja jätta. Elu on aga näidanud, et lastele meeldib ka väga vaba tegutsemine, midagi teha, näppida või uurida leiab alati ja jääb ajast puudugi.

õuesünnipäev Harku metsas õuesünnipäev Harku metsas

 

Millal metsa minna saab?

Igal ajal saab. Ka talvel lumega ja pimedas pealampidega on väga vahva. Ainult vihmaga on natuke ebamugav pärast näiteks kooki süüa. Peale grilliplatsi, mis asub Rabaveere tänava ääres, on keset Harku metsa ka paviljon. Miinuseks, et seal ei ole tuletegemise võimalust ja seega tuleks soovikorral näiteks grill omal kaasa võtta. Puuduseks ka see, et lähima parklani on üle kilomeetri kõndida ja lapsed peale enda tühjaks jooksmist ja söömist ei ole enam väga motiveeritud seda maad läbima. Praegu on Tähetorni tänav, kus see lähim parkla asub, üldse remondis ja see teeb rajapikkuseks mööda kõige otsemat teed 2 kilomeetrit. Kusagil mujal mina lõkkekohti ja katusealuseid ei tea. Kui keegi teab, olen üks suur kõrv.

Õuesünnipäev Harku metsas
Paviljon Harku metsas

Teistmoodi sünnipäev õues

Septembri algul sai oma laps 10-aastaseks ja miks mitte teha tallegi sünnipäev õues. Viisime temagi koos sõpradega metsa. Algul väike matkaring ja siis matkaelementidega peatus. Kes pani telgi üles, kes tegi lõket ja samal ajal pani pereisa ahviraudtee üles. Mis meil viga, varustus on kapist võtta. Igal juhul tegid lapsed midagi, mida nad varem teinud ei olnud ja võimalik, et niipea ei tee ka. Samuti ei oska ma arvata, kas nad tahavadki teha 😀

Pärast Harku metsa grilliplatsil soe supp ja võimalus praktiseerida värsket tuletegemise oskust ning lõkkel viinereid ning vahukomme grillida. Laste pärast oleks võinud tort olematagi olla.

Kas seda kõike omale ka tellida saab?

Jah, ma võin teiega metsa tulla.

Ahviraudteed praegu tellida ei saa, aga kõike muud tulen ja viin läbi hea meelega.

Olen käinud ka mujal Tallinnas ning Harjumaal ja Raplamaal.

Rohkem infot lehel IMELOOMA ÕUESÜNNIPÄEVAD.

Ühendust saab võtta ja pakkumist küsida näiteks lehe paremal all oleva messengeri akna kaudu.

Kodus prinditavad lehejahi kaardid aga leiab minu Etsy poest. 

Oma lapse talvesünnipäevast kirjutasin ka. 

õuesünnipäev Harku metsas õuesünnipäev Harku metsas

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.