Kuhu minna lastega talvel – muidugi Männiku hiidrahn

Männiku karjäär on tükike loodust Tallinna lähedal ja natuke vist Tallinna linnas ka (ei hakka seda piiriasja praegu omale selgeks tegema). Ja Männiku hiidrahn on seal karjääris Rahu järves peidus.

Männiku hiidrahn

Männiku hiidrahnu juurde sattusin esimest korda vist umbes 2004, kui tolleaegse austajaga jalgratastel karjääris ringi sõitsime. Tema teadis. Ega see kivi niisama teele jää, sest ta asub saarel. Peab ikka teadma, mida ja kust otsida.

Kuna ma olen oma käikudega piisavalt huvi tekitanud, siis ikka küsitakse, et tule näita. Nii sai kokku lepitud üks matk koolivaheajaks. Vana aasta sees jaksu ei olnud, seega siis täna. Kahjuks läks vahepeal ilm kangesti külmaks . Täna Tallinnas ikka veel -7 ja tuulekülma suisa -15.

Ja vaatamata ilmale kogunes meid 6 täiskasvanut, 8 last ja 1 koer, kõik küll inimesed, kellega oleme varem koos käinud, seega nad teavad, mida nad teevad.

Ega põski lõikav tuul ja silma sadav lumi lapsi eriti rõõmsaks ei teinud. Nemad ju tahaks ikka aeglasemalt käia ja vaadata, mida huvitavat raja ääres on, aga täna tuli kiires sammuga liikuda, et külm riiete vahele ei poeks.

Kivi otsa ka ei saanud, sest see oli jääs või lumine või mõlemat, igal juhul väga libe. Ja nii me seekord kahe tunniga ära käisimegi. Vähemalt esialgu jäid kõik ellu ja loodan, et kõik saavad esmaspäeval ka ilusti jälle kooli minna.

Pille Väljataga Männiku hiidrahn
Foto: Irena
Natuke külma aja riietusest ka

Teiste eest ma rääkida ei saa, aga minul olid jalas suvised Adidase matkasaapad, mis ma ostsin muide 15 euro eest FB-grupis Matkavarustus sõbralt sõbrale.. Ja ostsin need selleks, et suvel ei peaks mägedes käimise raskeid saapaid jalga panema. Nendele uutele saabastele oli esimene talvine väljaskäik, aga mitte midagi hullu ei juhtunud. Saapad on veekindlad, aga päris talvesaabastena need välja reklaamitud ei ole. Seega varustus, millega väljas käia, ei pea olema hiiglama kallis.

Seljas oli võrkpesu, mille peal HM Sport õhuke puuvillane särk, kerge sulejoe (selline õhuke asi, mida saab kotti hästi väikseks pakkida, aga tuult ja vihma ei pea) ja kõige peal tuulejope. Kergsulejopesid on mul 2 tükki, mõlemad ostetud kasutatult, viimase sain kaltsukast suisa 4.50 eest. Jällegi soe varustus ei pea olema väga kallis.

Miks ma seda räägin? Sest alati on inimesi, kes toovad kodust mitteväljatulemise põhjenduseks sooja varustuse puudumise ja alati on ka neid, kes tulevad välja, aga siis külmuvad kringliks ja see ei ole kuigi mõnus. Nagu öeldakse, pole olemas halba ilma, on ainult vale riietus ja tegelikult on kurb, kui meie talve moodi talvel jääb välja minemata, sest pole midagi selga või jalga panna.

Klikake ikka videol ka. Seekord küll üleni telefonivideo.

Eelmise Männiku hiidrahnu retke kohta saab lugeda SIIT.

Pille Väljataga Männiku hiidrahn
Foto: Aet

Männiku

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.