Kuhu minna lastega jalutama ehk pühapäev Männikul

Pühapäeval oli üle pika aja ilus, ja väga külm, ilm. Kuhu minna lastega jalutama?

Seekord ajasin ilusa ilma puhul oma pere toast välja Männikule. Polnudki seal ammu käinud. Sel aastal jäi ju meie perel talisuplus vahele. Või noh, septembris käisime veel küll, aga rohkem mitte. (Praegu ehk isegi võiks supelda, aga karjäär on sel aastal jääs).

Männiku karjääris läbisime oma traditsioonilise 4-kilomeetrise ringi – kõigepealt Männiku järve ääres ja siis Raku järves oleva Männiku Hiidrahnu juurde.

Väikseid radu kaardil ei ole, aga seekord oli selline ring:

Jää oli juba üllatavalt paks. Kuna aasta algul sain oma Männiku soovituste eest kõvasti pahandada, siis kellelgi järele teha ei soovita, aga tundub, et meie omadel oli lõbus. Isegi kui midagi juhtub, siis meeter kaldast ei ole veel vesi kellelegi üle pea. Ja kui läbi ei kukkunud mina, siis ei kuku teised ka.

No ja loomulikult pidid kõik saama ka kivi otsa, mis siis, et kivi oli natuke jääs ja libe. Ka seda ei soovita järele teha. Meil on kõigil lihtsalt väga tugevad mägironija geenid. Aga igal juhul möödus üle kahe tunni karges talvilmas nii kui niuhti. Kauem ei saanud olla, sest minul ootas ees töö ja päike hakkas ka juba loojuma.

Järgmine kord läheme kivi juurde koolivaheajal ja kõik huvilised on kaasa oodatud.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.