Minu kostüümid

kajakagsMärts oli mul üle pika väga töine kuu. Nimelt on väga paljudes lasteaedades teatrikuu puhul näidend või siis 1. aprillil karneval. Siiani pole ma oma kostüüme väga laialt reklaaminud, aga kes küsib, see ikka saab.

Nüüd on vast sobiv aeg kirjutada natuke ajaloost ka. Paar aastat tagasi otsustas laste lasteaed, et jõululaadal korjatud raha eest tehakse lasteaiale mõned oma kostüümid, et ei peaks iga kord kusagilt laenutama. Teatavasti on ju igas rühmas igal aastal nii kakas näidendit. Võeti siis kokku punt käsitööoskustega lapsevanemaid ja ka mina sattusin sinna. Jagati ära tööd ja olemas olid ka näidised.

Oma esimese loomamütsi lõike joonistasingi näidise pealt. Seekord sain õmmelda 12 putukat  ja ühe rebasekombe täiskasvanule. Tegime need kostüümid fliisist. Samal kevadel mõtlesin välja ka paar hiiremütsi, mis müüdud küll said, aga erilist tormi neile ei joostud.

Kevad hiljem küsiti jänest ja ka selle mõtlesin välja. Edasi tulid jänese püksid ja ka mõned    lion1sabad. Praeguseks tulevad kõik uued lahendused tellimise peale. Sel aastal olen välja mõelnud sipelga, rohutirtsu, kurja lõvi, pääsukese, papagoi, lepatriinu ja kajaka. Viimane suur leiutis on tiivad. Kui miski on ükskord välja mõeldud, on seda uuesti teha juba lihtne. Nüüd mul ju kunstnikku käepärast ei ole, pean kõik oma kostüümid ise välja mõtlema ja eriti loominguliseks ja ise ennast ei pea.

Püüan oma lahendused kõik teha hästi lihtsad. Valmis lõiked on ühes karbis koos ja kõigepealt vaatan, kas sealt on midagi võtta. Näiteks praegu on putuka tundlapallid ja papagoi kollased silmad. Üldjuhul on aga loomade ninad, silmakuju, kõrvad või nokad siiski erinevad ja enne, kui tulemusega rahule jään, tuleb ikka umbes kolme lahendust reaalselt proovida. Ka fliisi kasutan ainult oma laiskusest – siis ei pea ju igasugu servi ääristama.

Palju tuntakse huvi ka laenutuse vastu ja kuna mulle see mõte samuti meeldib, siis järgmiseks kevadeks olen kindlasti ka selleks valmistunud.

Ja kuna hetkel on vaba aega, siis täidan ka meeleldi mõne eritellimuse. Küsi aga julgelt! Muide, väga tihti tuleb loomakostüüm teha ka täiskasvanule.

ladybug bird2

leon3 blackant

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.