12 putukat

putukas4Kui sa oled vabakutseline kõiketegija, satud ikka igasugu jamasse. Näiteks kuu tagasi lubasin meie lasteaia juhatajale, et aitan neile kostüüme õmmelda. Minule sattusid putukamütsid lastele ja rebase kostüüm suurtele. Putukad on valmis ja rebanegi peaks täna saama.

Niisiis putukad

Ega ma neid mütse päris ise välja ka ei mõelnud. Ees oli ikka näidis ka, millelt ma siis lõike maha joonistasin. Ma ei tea, kas kasu on mu Tehnikaülikooli kõrgharidusest, mingist õmblemisoskusest või olen lihtsalt andekas, aga olen siiani suutnud mõõtude ja välimuse järgi kõik vajalikud lõiked kokku joonistada. Eks alati tuleb sinna oma kiiks ka sisse, aga töötab täiesti.

Algul joonistasin lõikeid kriidiga riidele ja lõikasin ühekaupa välja, aga häda ajab härja kaevu ja nii leiutasin päris ise ühe õmblejate põhitriki. Nimel meenusid mulle minu lõikematt ja ketaslõikur. Joonistasin siis lõiked papile ja edasi oli lõikamine juba puhas lõbu. Tegelikult poleks seda pappigi pidanud kulutama, oleks ka küpsetuspaberist lõikega hakkama saanud.

Õmblesin 12 mütsi, materjali ostis lasteaed ja selleks sai fliis.  10 mütsil on sarvede otsas valmis tutid, mida saab näiteks Abakhanist, kukla taga on kumm, mis teeb mütsi sobivaks üsna erinevatele peamõõtudele. Oli kahtlus, et kas sarved ikka hakkavad püsi seisma, aga toppisin neile sisse selle sama fliisi jääke ja seisavad vabalt. Kahe mütsi sarveotsad tuli teha samuti fliisist, sest Abakhanis oli tol materjali ostmise päeval kõigest 20 tutti.

Lõppkokkuvõttes võttis see lõikumine ja 60 detaili kokku õmblemine ikka omajagu aega, sest üks müts koosneb 5 detailist ja lisaks tuli sarved käsitsi mütsile õmmelda. Oli huvitav tegemine. Ja lõbu on meil kodus nüüd mõnda aega laialt olnud. Nüüd ei jää üle muud, kui kevadet ja rohkeid putukanäidendeid ootama jääda. Pikka iga mütsidele ja kena kevadet Teile!

putukas2 putukas3

 

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.