Minu esimene poster sarjast Eesti marjad

Esimene pääsuke minu marjapostrite sarjast on sündinud. Poster Eesti marjad.

Kasvõi sellesama blogi ajalugu ütleb, et marju hakkasin ma pildistama juba 2014 ehk siis kuus aastat tagasi. Siis sai pildistatud esimesed 18 tükki (nii aia kui metsamarjad), tehtud Marjamäng (mis on tänaseks otsas, aga fail on huvilistele saadaval) ja siis jäi hobi jäi oma aega ootama.

Aeg tuli sel suvel. Olime lastega kümnendat suve Hiiumaal. Lapsed juba suuremad, vast seetõttu hakkasin uuesti metsas kolama ja uusi marju koju tassima. Praeguseks on mul pildistatud üle 40 marja, millest 40st kujundasin ka õppekaardid. Kui lastega metsas kolamas käin, siis kasutan A5-formaati (postkaardi suurused kaardid), mis on just mõnus suurus käes hoida, uurida ja näidata.

Sügisel hakkasin ka oma esimest postrit kujundama ning peale kvaliteedikontrolli on see nüüd valmis ja trükikojas ka sobivale paberile trükitud.

Postril on 18 enimlevinud söödava metsiku marja pilti: jõhvikas, rabamurakas, põldmurakas (jah, see on ametlik nimi), mustikas, sinikas, metsmaasikas, lillakas, pihlakas, metsvaarikas, kukerpuu, kibuvits, kadakas, toomingas, leesikas, pohl, viirpuu, mage sõstar ja muulukas. Marjadel on juures ka Arial fondi ja kirjatähtedega kirjutatud nimed.

Kas see jääb viimaseks?  Oh ei. Järgmisena võiks teha näiteks mittesöödavate marjadega postri 😀 Oleks huvi?

Miks ma seda teen? Marjad on nii tohutult ilusad, neid on meie ümber nii palju, paljud on ka täiesti söödavad, aga vähesed julgevad seda teha. Õige ka, isegi korrutan alati lastele, et suhu tohib pista ainult seda marja, mida sa kindlasti tunned. No ja põnev on ka. Eriti metsa minnes.

Kust saab postrit Eesti marjad?

Hetkel minu Etsy poest, aga kunagi on ehk postritel päris oma postripood, kes teab.

Samast saab ka faili, kui on tahtmine ise printida.

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.