Tule vaata meie sääsevaba mängumaja

Ma ei tea, kas sel aastal on palju sääski. Ei mäleta enam. Kaks viimast aastat ei ole igal juhul olnud. Aga õues olles pidevalt keegi hammustab küll. See teeb päris palju hammustusi päevas.

Kunagi oli küll palju sääski ja need hammustasid lapsi. Lapsed olid varasuvel alati jube kärnas. Ei aidanud ei soodavee piimavee, teepuuõli ega muu imega tupsutamine. Siis ostime mingi hiina ime telgi. Oli hea seal teki peal lebotada ja mängida küll. Vahepeal oli seal vist isegi bassein sees.

Umbes kaks aastat pidas vastu. Siis tegi päike katuse rabedaks ja tuul katuse katki. Võtsin isegi mõõdud, et õmblen koormakattest uue katuse, aga sinna see plaan jäi.

Vahepeal sai maja. Nüüd tuli mõte, et äkki saaks seda võrku maja juures kasutada. Eks see ikka väga rabe juba on, aga ikkagi lõikasime katuse küljest lahti ja panime ümber maja. Täna töötas küll imeliselt, lapsed mängisid seal all ja sõime ka õues täiesti sääsevabalt õhtust ja ehk peab jaanipäevanigi vastu. Eks siis viskab prügisse.

mängumaja

Et aga postitusel oleks natukenegi nõuandvat maiku, siis peaks vist kirjutama, kuidas ise sellist sääsevaba mängumaja saada. Internetist leidsin, et sääsevõrgukangast meetriga müüb näiteks Kangadžungel, aga seal on meetri hind 7,5€. Meie maja ümbermõõt on 8 meetrit, seega tuleks selle seina uue kangaga katmine väga kallis. Soodsamalt saab kogu komplekti näiteks SIIT, aga 2×2 mõõdus võrku seal hetkel ei ole. Veel üks lahendus on SIIN. Ühesõnaga, kes otsib, see tõenäoliselt midagi siiski leiab.

Mängumajas kasutatav voodikattevõrk on tellitud Hiinast. Midaiganes seal lubatud oli (ma omast arust võtsin kõige suuremad), reaalselt mahub selle alla üks üheinimesevoodi. Meie oma on laiemaks venitatud ja natuke seina külge kinnitatud ka, et võrk öösel näis ei oleks. Ajab asja ära küll, sest maja ise on kuivaga eriti hõredaks jäänud ja absoluutselt sääski kinni ei pea.

Muide, lapsed magasid täna öösel täiesti üksi mängumajas. Me oleme seal üleval enne ka maganud, aga siis ma olen ikka ise ka kaasas olnud. Seekord mind seal näha ei tahetud. Ja pidasidki hommikuni vastu ka.  Vot sellised uuendused meil.

Endiselt reklaamin ka laste oma lillepeenraid, mis said nädal tagasi maja juurde rajatud.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.