Aga meie oma ise tehtud mänguväljak?

Kolame siin mööda võõraid mänguväljakuid, sest linnas meil oma ei ole, aga Hiiumaal meil ju on ja täiesti ise tehtud mänguväljak. Ja tuleb välja, et ma ei ole seda korralikult kusagil veel näidanudki. Ehk siis täna on pisike pilguheit meie majapidamisse.

Mänguväljak on päris ise ehitatud ja käepärastest materjalidest, kasutades omametsast saadud puitu ja kuuri alt leitud laudu, seega päris sellist ei ole mitte kellelgi ning vaevalt, et keegi tahabki. Kõike ei ole korraga ehitatud, vaid väljak on kasvanud ja täienenud koos laste kasvamisega. Hetkel on lapsed 6 ja 8.

Esimesena valmisid kiiged. Noorem oli siis vaid 1-aastane ehk siis juba 5 aastat tagasi. Kiikedel on üleval kadakalatt, ehk seepärast polegi see veel katki läinud. Niisiis algus aastal 2012.

ise tehtud mänguväljak

Aasta hiljem tuli mängumaja. Idee oli minu oma, sest ma olen sellisest majast ise juba ammu unistanud. Teostasid Issi kuldsed käed. Sellest on siin blogis ka täiesti postitus olemas ehk siis meie mängumaja. Ka maja on aastatega pidevalt täienenud. Algul oli siis selline avatud. Tegelikult juba sügisel sai akendele pleksiklaasid ette pandud. Maja trepp, rõdu ja põrand on Pinotexiga peitsitud.

2013 nägi siis kõik välja selline:
isetehtud mänguväljak 2014 ehk suurt midagi pole muutunud.

isetehtud mänguväljak2015 sai kiigele tehtud juurdeehitus ehk siis nüüd on seal ka ronimisvõimalus ja liumägi. Majale sai ette pandud kilest sein. Muidu on seal ikka väga tuuline. Eelmise aasta pilte ei hakka otsima, sest siis ei ehitanud me mitte midagi juurde.

ise tehtud mänguväljak

Sel aastal sai lisaks pandud kahe puu otsa köis, et lapsed saaks ronimist harjutada. Kuhugi puude vahele tuleb veel slackline, aga kuna lapsed on juba nii suured ja varsti peale telefonis passimise niikuinii enam midagi ei tee, siis juureehitusi rohkem plaanis ei ole.

Vaatasin, et mul ühtegi köie otsas rippumise pilti ei olegi ja kuna praegu sajab vihma, siis lapsi poseerima ei aja ka. See seal kirsside vahel ei ole see tulevane päris slackline. Aga väikse pilgu meie aeda heidab ikkagi.

Piltidelt on näha, et ka aed on pidevas muutuses. Eks siis ole näha, mis järgmistel aastatel saab.

Mõnusat suve!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.