Meie laste mängumaja ja miks mitte ka uus külalistemaja :p

mängumaja1

Meie laste mängumaja ehitus on nüüd mõneks ajaks lõppenud. Nädal issi tööaega ja tulemus on selline. Muu kulu on minimaalne, puitmaterjal ja köied on omast käest, ainult naelad-kruvid tuli juurde osta no ja hööveldamiseks kulunud elekter.

Kui alustada päris algusest, siis maja postide all on valge silikaat. Tuhaplokk langes valikust ära, sest äkki imab vett sisse (me ei tea), betoon oleks kindlasti kõige lahedam, aga seda meil käepärast polnud. Trepi all on harilikud lapikud raudkivid. No ja kuna me oleme tõrvakõplased, siis põletas ema vaigusest kuusest kevadel tõrva ja vana õliga segatult sai selle möksiga maja palgid alt immutatud. Maja on iseenesest Pinoteksiga üle tõmmatud, näis, kuidas vastu peab. Eriti rõdu, mille kohal katust ei ole.

Mängumajal on kaks korrust, mõõtmed 2×2 meetrit, ülemisele korrusele viib trepp mitte redel ning seal on rõdu. Puitpõrandaga katusealune sai esialgu kahest küljest laudadega kinni löödud, kolmandasse külge tahaks pleksiklaasist seina teha, aga klaasi meil veel ei ole ja nii sai sinna allakukkumise vältimiseks ajutiselt lihtsalt köis pandud. No ja esiseina tahaks ma vaate huvides üldse lahti jätta. Talveks tuleb ehk koormakate ette panna ja suvel muidugi sääsevõrk. Praegu on nii väga hästi.

Alumist korrust me kinni ei ehitanud, seal on ainult puitterrass. Mina unistan, et saan postide vahele võrkkiige panna, lapsed nii ei arva. Nemad loodavad sinna liivakasti, lauda, toole. Aga sinna lakke saab ka igasugu köisi-redeleid kinnitada. Kuhugi võiks neile ka joonistamise tahvli kinnitada, nii et võimalusi maja vastavalt vajadusele edasi arendada on.

mängumaja3 mängumaja2

Projekti meil ka ei olnud, seepärast tuli vahel mõned asjad ümber teha või jooksvalt otsustada, aga vähemalt mina olen väga rahul. Tegelikult täitus ka minu kevadine unistus, saada omale õue ruum, kus oleks õhtuti mõnus tööd teha. Niisama linnas kapis seisva vatimadratsi toon esimesel võimalusel ära ja mõned suured mugavad padjad tuleb ka õmmelda. Praegu on lastel maas vana vatitekk ning mitte nii väga uus kaltsuvaip. Lapsed on kogu selle nädala truult ja hämmastavalt vastupidavalt ehitusel passinud ja vahel vanemate arutamisele ka valjuhäälselt oma arvamust vahele hüüdnud.

Ja millalgi kaugemas tulevikus võiks selle ülemise korruse muidugi kuidagi sääsekindlaks ka saada, siis saaks seal mõnusalt mõnd külalistki majutada. Hetkel on meil küll telke igasuguseid, aga majas ruumi ei ole.

Ja tänaseks päevaks ongi esimene pere sea üleval ööbinud, jäid kohe kaheks ööks. Tõmbasime uksele koormakile ette ning telgi sisetelgis olevat super olnud. Nii et, uued ja vanad sõbrad, tulge meile külla! Meil on üle küla mängumaja :p

Lisa 12.08.2013. Tänaseks on tahvel pleksiklaasi ostetud (50x125x0,2 cm, 11+ eurot) ning köiega seina asemele tehtud aken. Tulemus on super, nii et julgen soovitada. Kuidas talve ka vastu peab, selgub kevadel. Köiest sai rõdutala küljes rippuv kiik ja ka see on väga populaarne. Maja ise on äärmiselt mugab ja mõnus, ka vihmase ilmaga. Uus pilt tuleb.

Share