Mai minu blogis

pillevaljataga.com

Vaatasin vahelduseks jälle natuke numbritele otsa. Aasta algul tegin seda ja siis tuli mingi paus. Aga …

Hirmsasti tahaks oma kodulehele liiklust juurde, aga kuidas seda saavutada, mina ikka veel ei tea. Nii kui ei postita ja ei jaga, siis lehel liiklust ei ole üldse. Vanade postituste jagamine ei ole abiks olnud. Alla 100 kliki päevas ei ole endiselt minu unistuste number ja viimase 30 päeva jooksul on see künnis ületatud täpselt neljal päeval.

Umbes kuu tagasi võtsin oma kodulehele peale reklaamid. Mind ennast need aknad väga häirivad, seega võtsin neid võimalikult vähe. Aga isu seda lehepidamist natukenegi toetada, oli suur. Tulemus on selline, et reaalset raha pole mul hetkel sentigi ja arvutuslik kogusumma on 4 eurot. Samas tempos jätkates ma seda raha sel aastal kätte ei saagi, sest selleks on vaja kokku koguda 50 eurot.

Hetkel tunnen, et tegelikult oleks vist pidanud võtma kõik võimalikud variandid, sest neil, kel on, ei õnnestu minul neid aknaid tihti ilma kogemata ikka klikkimata kinni saada. Olen tuvastanud juba eriti vastikud ja eriti raskesti kinnipandavad kohad. Nii et valida on kas oma raha või lugejate mugavus.

Tegelikult on natuke kurb, et vähemalt minu tehtud lastega meisterdamised ja matkamistel ei ole Eestis sihtgruppi. Ja samas on mul hea meel, et Eestis on SEO-sättimisega võimalik nii palju ära teha.

Aasta algul alustasin postituste SEO-korrektseks sättimist. Hetkel pole veel 100 tükkigi uuesti üle vaadatud. Küll aga on Googe kaudu tulek tõusnud keskmiselt 56-le otsingule päevas. Mõnel päeval rohkem, teisel vähem ja mõnel päeval ongi kõik tulekud ainult Google kaudu. Nii et tegelikult tuleks võtta aega ja veel postitusi korda teha.

Aga mida siis otsitakse? Tullakse tassikookide kreemidest lugema või siis otsitakse trikotaažist mütsi lõiget, mille PDF-lõige läks tegelikult lehte kolides kaduma ja ma pole seda siiani uuesti tagasi pannud.

Ja mingi Pinterest Eesti on popp otsingusõna, aga ma pole siiani läbi hammustanud, mida sellega leida loodetakse. Mingeid kogukondi või Pinteresti kasutamise õpetust? Õpetus mul siin tõesti on, aga aastast 2013, kui see veel Eestis popp ei olnud. Tõenäoliselt on asi selles, et meile jõuavad siin kõik asjad hullu viitega ja see viide ei ole mitte ainult aasta, vaid ikka mitu tükki.

Viimase 28 päeva statistika. Tegin ekraanitõmmise ära enne, kui täpsed kuupäevad taipasin määrata.

Ühesõnaga postituste arvu poolest mai kõige kehvem ei olnudki, aga statistika on selle aasta kõige kehvem. Kuna suvi on niikuinii hapukurgihooaeg, siis tasub ehk veel natuke SEOga mängida?

Statistika vaatamiseks kasutan Google Search Console. Väga vinge tööriist muide.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.