Pinterest: eestlaste uus lemmik.

pinterest

Kuna Pinterest on minu jaoks ideaalne ideede ammutamise koht, kuhu võib ennast kolama unustadagi, aga mulle tundub, et eestlaste hulgas pole see veel eriti levinud, siis tunnen, et pean täna natuke reklaami tegema. Teeme koos Pinteresti ka Eestis populaarseks!

Natuke ajalugu
Pinterest loodi 2009. Aastal Kesk-Ameerika naiste grupi poolt, kes kogusid sinna huvitavaid pilte üksteisele näitamiseks. Info levis sõbrannalt sõbrannale ning keskkond paisus. Algul oli tegu kinnise grupiga, aga nüüdseks on võimalik lehega liituda kõigil, ka firmadel. See on piltide keskkond, aga nendel klõpsates jõuab pildi originaalkohta. Pilte saab oma tahvlitele (boards) pinida pea kõikidelt lehtedelt. (pin on inglise keeles nööpnõel, internest on huvi, sealt tuleb see sõna). Facebookist pinida ei saa, küll aga saab meeldiva pildi suunata ka oma Facebooki seinale.

Pinteresti konto loomine
Kõigepealt mine lehele www.pinterest.com
Vajuta nuppu Join Pinterest (punasel taustal).
Kui sul on olemas Facebooki või Twitteri konto, on edasine juba väga lihtne, klõpsa lihtsalt vastaval kastil. Edasi küsib Pinterest ligipääsu sinu andmetele. Seal vajutad olgu. Konto saad luua ka kasutades e-maili aadressi. Avaneb aken, kus saad sisestada e-maili aadressi, valida kasutajanime ja parooli, lisada oma pildi ja mõnda asja veel. Facebooki ja Twitteri kontoga tulevad need automaatselt kaasa. Kui
konto loomine tekitab küsimusi, võib julgelt minu käest nõu küsida.

Pinimine
Palju õnne! Nüüd võidki minna Internetti inspiratsiooni otsima. Osadel lehtedel on Pinteresti jagamise nupp kohe olemas, aga targem on see nupp omale toolbarsile tõmmata (hall riba ekraani üleval servas). Lihtsalt võtad punase nupu siit http://about.pinterest.com/goodies/ ja lohistad sellele hallile ribale (toolbars). Kui leiad kusagilt huvitava pildi või video, mida tahad ka oma tahvlil näidata, vajuta ainult seda punast nuppu (võib ribal olla ka Internet Exploreri märgiga valge ruuduna, aga juure on kirjutatud Pin it). Avaneb uus leht, kus on kuvatud kõik selle lehekülje pildid. Klikkad sobival pildil, valid tahvli, lisad soovi korral kommentaari ja ongi olemas. Huvitavaid pilte saab ka Pinteresti keskkonnas repinida ja laikida. Minu tahvlid on Est to You, Magusaklubi ja minu nimega.

Mida Pinterestis veel teha saab?
Kuna keskkond on inglisekeelne, siis annan veel mõned näpud. Keskkond on küll äärmiselt minimalistlik, nii et peaks olema jõukohane kõigile. Siiski mõned kommentaarid veel neile, kes ise avastada ei taha.
Kõigepealt klõpsates enda pildi kõrval oleva kasti all paremas nurgas, saad lisada ka väikese kirjelduse endast, kodulehe aadressi või muud. Kasuta seda julgelt.

Vasakul üleval nurgas on otsingu aken. Sinna saad kirjutada kas kasutaja nime või märksõna. Otsingukasti kõrval olev punane kolme kriipsuga nupu alt avanevad kategooriad, sest oma tahvlile saad sa soovi korral selle ka määrata.

Create a board loob uue tahvli.

Vajutades tahvli all nuppu edit, saad muuta tahvli nime, lisada kirjelduse, määrata kategooria ning täpsustada, kes saab sinu pilti edasi pinida. Klõpsates tahvli suurel pildil, saad aga valida sinna endale meeldiva kaanefoto (Change cover).

Menüü avaneb, kui klõpsata üleval paremajaniml pisipildi kõrval punasel taustal olevale oma nimele. Menüüst saad vaadata oma pinitud pilte (Your Pins), kõiki tahvleid (Your Boards), seadete (Settings) alt saad muuta parooli ning valida, milliseid teateid soovid e-mailile ja kas pinitud pildid lähevad kohe ka Facebooki või Twitterisse. Samuti leiab sealt koha Pinteresti konto sulgemiseks (Deactivate Account).

Kohtume Pinterestis!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.