Kooli jõululaadad ehk liivtaigna küpsised

Üldiselt ei arva ma lasteaia- ja kooli jõululaatadest mitte midagi. Keset kõige kiiremat jõulutralli sunnitakse vanemaid küpstama, tegema käsitööd ja vahel ka ostma-müüma minema. Teiselt poolt õpetab see täitsa hästi ettevõtluse aluseid ja suurema lapsed saavad juba millegi tegemise ja müümisega ise hakkama. Oleks meil omal ajal midagi sellist olnud, eks.

Minu omad said esimese sellise ise tegemise ja ise müümise kogemuse juba mitu aastat tagasi, kui kohalikul küladepäeval. Tegime koos mitmesuguseid küpsetisi, pool tulust tuli tooraine katteks mulle tagasi ja pool läks omavahel jagamiseks. Rohkem saab lugeda SIIT.

Peale seda on vaja kindlasti igal kooli mardilaadal ja jõululaadal osaleda. Eelmisel aastal tegi Noorem ise PÄKAPIKKE. Pea kõik osteti ära.

Tema selle aasta loomingust väga pilte ei ole. Kooli Facebookist leidsin ühe. Müük ülihästi vist ei läinud.

Foto: Rahumäe Põhikool
Noorema enda väljamõeldud kuuseehted.

Seevastu Vanemal läks hästi. Tema on juba isetegemise vallas üsna osav. Kõigepealt ostsime kaltsukast roosa sametise pluusi ja tegime sellest hunniku popi nimega scrunchiesid. Minu ajal olid sellised asjad patsikummid ja samuti tootsin neid omale ise. Siis oli nende nimi lihtsalt patsikumm 😀

Edasi minu meelest väga äge jõulupärg, aga see jäi küll alles.

Ja jõulupall, mis ei jäänud alles. Hea, et pildi ikka teha jõudsin. Tegelikult väga dekoratiivne.

No ja loomulikult ei jäänud alles ka liivataignast suured küpsised. Piparkookideks neid vist nimetada ei saa, kuigi mina mäletan oma lapsepõlvest, et koos piparkoogitaignaga toodi koju ka liivataigen ning saigi vormida nii heledaid kui ka tumedaid küpsiseid.

Liivataigna oleks meeleldi ostnud, aga päev enne laata seda kodupoes saada ei olnud. Tuli ise liivataignategu ette võtta. Tegelikult on see väga lihtne, kui sul on köögikombain ja mul viimased 20 aastat juba on (küll vanasti tehti ikka tublisid kodumasinaid, onju 😀 See isend on köögis ikka tõesti palju tööd ära teinud ).

Liivataigen – lihtne meeles pidada ehk 3-2-1

300 g jahu
200 g võid
100 g suhkrut
1 muna
ja näpuotsaga soola

Niisiis kõik peab olema võimalikult külm ja  segan köögikombainiga. Saab ka noaga hakkida. Rullin kahe küpsetuspaberi vahel ja vormin piparkoogivormidega. Väga pruuniks küpsetada ei tasu. Kui nurgad hakkavad juba minema, siis on valmis. Kaunistan tumeda šokolaadiga. Tulemus on jumalik. Seda näitab ka see, et täna õhtul hakkan kolmandat portsu tegema. Lapsel homme jõulupidu ja kes jõuab, võiks midagi lauale saata. Ehk jõuan 😀

Esimene ports (mehised)
Teine ports (suupärased)
Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.