Idee jõuluks: päkapiku meisterdamine

Aga asi sai alguse sellest, et isegi koolis ei pääse jõululaatadest. Midagi söödavat ei lubatud müüa, kuigi tegelikult olid ikka paljud pitsat ja muffineid müünud ja sellega ka rohkem teeninud. Mina tegin kaasa magusaid mandleid ja lapsel tuli ise kätte võtta pudelikorgist päkapiku meisterdamine.

päkapiku meisterdamine

Korke, silmi ja fliisijääke on meil kodus igal ajal küllalt. Tegelikult meil ongi kodus natuke liiga palju igasugu sodi 😀 Ninaks leidsime ka kuldseid klaashelmeid minu kindakudumise ajastust. Värvilistest pallidest, mis kõik läksid mütsituttideks, oli muidugi natuke kahju, sest need sobivad ka Imelooma ninadeks, aga alati saab uued varuda.

Päkapiku meisterdamine on tegelikult lihtne ja vanemate abiga peaks sellega hakkama saama igas vanuses lapsed. Kui kõiki nimetatud asju kohe kodus käepärast ei ole, saab alati lasta fantaasial lennata. Joonistada, liimida, teha paberist?

Niisiis päkapikkude tegemiseks on vaja:
– Mulliga joogi pudeli korke (korgist)
– Punast riiet (ei pea olema fliis)
– Niiti-nõela
– Liimitavaid silmi
– Väike helmeke ninaks
– Kuuma liimi
– Midagi kaela (nöör, pael, lint)

Mina siis lõikasin ja õmblesin mantleid ja mütse ning laps (8) liimis riided selga, silmad-ninad paika ja mütsitutid mütsi külge. No et oleks laadalaual ikka omavalmistatud asjad. Lõpuks sidusime veel ühistööna läikivast lõngast lipsud kaela. Kokku sai 11 päkapikku. Üks jäi kohe koju, sest olgem ausad, armsad said. Ühe ostis oma laadalt õde ja veel mõned jäid müümata, nii et päkapikke jäi meile veel järgmisekski aastaks.

Kui otsid rohkem lastele mõeldud meisterdusi, siis liitu Teeme koos lastega FB-lehega või klikka siin blogis lehele Teeme koos lastega.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.