Jaanuar oli SEO kuu ehk blogi SEO kokkuvõte

Lubasin teha oma blogi SEO kokkuvõtte. Siin see on.

Mis on see müstiline blogi SEO?

Maakeeli otsingumootoritele optimeerimine. Võtsin jaanuari algul oma kodulehel selle töö ette (LINK). Osaliselt huvist teema vastu ja teiselt poolt tahaks kuidagi kodulehe ülalpidamiskulusid tagasi teenida. Näiteks reklaamiga. Õppisin selle kuuga väga palju.

Kuidas mul siis läks?

Enamikku otsingusõnu ikkagi teada ei saanud ja ma ei tea, miks. Kas selleks peaks Googlele maksma? Kokku tuldi otsinguga kodulehele pea 1000 korda. Topis, mida mulle näidati, olid Pille Väljataga (huvitav, kes mu vastu küll huvi tunnevad), tibu müts ja kuke kostüüm. Keskmiselt tehti jaanuaris 31 otsingut päevas. Tänast päeva sees ei ole, aga ma ei usu, et see statistikat oluliselt muudaks (hetkel 34). Graafiku jaoks panin huvi pärast kaks detsembri nädalat ka sisse.

blogi SEO

Kui nelja nädala graafikut vaadata, siis see on siiski tõusvas joones. SEOd parandan jõudumööda. Hetkel olen korda teinud 61 postituse SEO (küll nende märksõnadega, millegi mina tahan, et võiks tulla, mitte sellega, millega sihtgrupp võiks tulla). Lisaks mõned lehed, sest kodulehel on tegelikult neid märksõnu ikka väga igale poole toppida.

Minu blogi külastaja vanus on 25-34 (40%) ja 35-44 (30%), kolmandik on korduvkülastajad ja seda on hea teada.

Kuna kirjutasin ühe popi postituse, siis kuu keskmine klikkide arv päevas on natuke üle 200. Tegelik on ikka natuke üle saja kliki päevas, ja ma loodan, et tõus on nende otsinguga tulnute arvelt.

Seega kui järjekindlalt tööd teha, siis peaks klikkide arv tõusma küll. Ja ehk siis pääseb ükskord ka reklaamipakkujate joone alt läbi. Hetkel nad jah ei suvatsenud mu liitumisavaldustele isegi mitte reageerida. Oleks vähemalt saanud teada, mis numbrit on vaja püüda.

Kirjutasin jaanuaris 23 postitust, mis on selle blogi läbi aegade rekord. Samas ei jõudnud inglisekeelsesse mitte ühtegi postitust teha. Kui alustasin tempoga postitus päevas, siis Matkamessi ettevalmistused on kahe viimase nädala hoogu maha võtnud. Karta on, et kahel järgneval kuul segab see kirjutamist veel rohkem, sest olgem ausad, ühe asjaliku piltidega postituse koostamine võtab omajagu aega ja öösiti ma endiselt üleval ei ole.

Mis te arvate, kas ma viitsin selle eksperimendiga jätkata? Igal juhul uute SEO-korrektsete postituste koostamine läheb imelihtsalt. Seega on mõistlikum kõik algusest peale õigesti teha, kui pärast ringi tegema hakata. Ja kui juba otsingumootorile rõhuda, siis pole mõtet niisama loba ajada, vaid ikka kasulikku sisu kirjutada. See on muidugi jälle mõttekoht 😀

Ahjaa, imelist veebruari teile ka!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.