Tutitehnikas maasikad

maasikas
Kõik sai alguse sellest leiust hommikukohvi kõrvale oma igapäevast 5-minutist Pinteresti tuuri tehes. Kuna see postitus on taastatud, siis kahjuks originaali asukohta enam ei mäleta.

Ja see oli nagu rusikas silmaauku, sest lastel on täna lasteaiast puhkepäev, nad ärkasid kell 6, mina tõesti ei viitsinud nendega kell 9 õue minna ja siis oli juba vaja enne lõunaund millegi rahulikuga aega sisustada. Natuke kurb on muidugi see, et alles paar päeva tagasi oma käsitöökappi koristades leidsin muuhulgas punast akrüüllõnga, panin selle kohe ostasse müüki, osteti kohe ka ära ja eile läks minu akrüüllõngadega pakk just postigi. See oleks sellisteks pusserdusteks just suurepärane odav lõng, nüüd pidin villast lõnga kasutama, aga seisis kasutult seegi.

Algatuseks püüdsin olla originaalne ja lõikasin papist välja 4 hiigelsuurt maasikat, augu joonistasin keskele muide krooni 10-sendisega. Kuju mingit olulist efekti ei andnud, oleks võinud ka lihtsalt ümmargune olla. Edasi asusid lapsed punuma.

maasikas2

Kui päris aus olla, siis on see tegelikult mõlema iseseisvalt tegemiseks natuke raske. Üks punuja on 5 ja teine 3,5. Ei ole püsivust ja ei tule see lõnga pingutamine ka nii hästi välja. Tulemus on seega natuke ebaühtlane, aga see-eest ikkagi ise tehtud.

maasikas3

Kui lõnga sai nii palju punutud, et nõela enam august läbi toppida ei õnnestunud, lõikasin maasika lahti, kääride ots kahe papi vahel, siis sidusin sinna kahe papi vahele ka rohelise lõngajupi, võtsin papi välja ja valmis maasikad olidki.

maasikas4

Ei saanud küll nii uhked, kui ideepildil, aga minu ootused ei olnud niigi kõrged.

Ideest hakata pappi ja lõnga otsima kuni pildistamiseni läks pea tund. Nii et aeg sai mõnusalt sisustatud ja lapsedki suhteliselt kiiresti lõunaunne. Proovi sinagi ja jaga oma maasikapilte Facebooki grupis Teeme koos lastega.

Muide, minu lapsed arvasid, et järgmisena võiks mõne pirni teha 😀

maasikas5
maasikad1

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.