Teeme ise ühe lauamängu

Vahel ma mõtlen, et miks ma seda blogi siin pean? Kõigil on niigi vähe aeg ja kiire ning õhtuti on muudki vaja teha, kui lastega meisterdada. Peaks hoopis kirjutama lastega perede ajajuhtimisest või kuidas midagi kiiremini ära teha. Samas läheb vaja kohta, kus erinevad tegemised ilusti koos, vaja näiteks siis, kui lapsed on nädalate kaupa kodus haiged ning neile on vaja meelelahutust leida. Eks need siinsed postitused olegi suuresti sellistel päevadel sündinud.

Kuna sattusin liituma ühe ajaplaneerimise väljakutsega ja sealsed nõuanded on lastega peredele ikka liiga pehmed, siis hakkas mind see asi huvitama. Võimalik, et ma ise olen liiga vähe paindlik, kuid see olukord, mis meil on, ei võimalda küll mingid ajaplaneerimist. Kõike tuleb jooksvalt muuta ja otsustada. Seega võtan eesmärgiks teha regulaarselt internetis tiir ja otsid sellekohast infot ning kui midagi huvitavat silma hakkab, jagada seda ka teiega. Aega ma praegu veel planeerida ei oska.

Siin blogis võiks kirjutada ka laste kasvatamisest, aga seda oskan ma veel vähem. Kui mul oleks ainult üks (või kaks) selline laps nagu meie noorem õde, siis ma peaks ennast ideaalseks vanemaks. Tema pidamine on lihtne. See-eest suurem õde, kes on viis, avaldab siiani oma meelsust kõikvõimalikul moel, viisil ja kujul ning tema käitlemine on väga energia- ja närvikulukas. Nii et meie peres kasvab kaks täiesti erinevat last.

Lõpetuseks ikka midagi koostegemiseks ka. Meie joonistasime omale selle mängu juba mõnda aega tagasi. Kasutasime A3-formaadis paberit ning raamid värvisid lapsed ise. Nii sai neid päris tükk aega tegevuses hoida. Kuna mäng sai tegelikkuses päris lühike, siis tegime korralikuks klotside kogumiseks kohe mitu ringi. Mängunuppudeks olid ka üksteise otsa laotud Lego-klotsid.

Mänguks on vaja:

Paberit
Pliiatseid
Täringut
Legoklotse

Mõnusat meisterdamast ja mängimist!

mäng

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.