Šokolaadikommid sõbrapäevaks

Meil on juba saanud traditsiooniks, et sõbrapäeval teeme sõpradele midagi oma kätega.

Oleme teinud näiteks südamekujulisi liivatainaküpsiseid, aga kuna mul tulevad igasugused kommilaadsed asjad ka väga hästi välja, siis sel aastal noriti komme. Proovisin midagi uut ehk komme valge šokolaadi ja vaarikatäidisega.

Tegu seekord väga lihtsa asjaga. Nimelt kuumuta 100 ml vahukoort ja tükelda sinna sisse 150 g tumedat šokolaadi. Šokolaad peaks nii ilusti üles sulama ja olema ka õigel temperatuuril. Siis segasin segu sisse paki Meki külmkuivatatud vaarikaid ja lasin segul mõni tund külmkapis taheneda.

Siis sulatasin valge šokolaadi. Sellega peab olema eriti ettevaatlik, sest valge šokolaad on üle kuumutamise suhtes veel eriti tundlik. Mina panen kausi tulele ja sinna sisse nõu šokolaadiga. Sulab muide väga kiiresti.

Ja siis tegime vea. Laps tahtis kindlasti roosasid komme. Toiduvärv meil  kodus on, selline pasta kujul, aga see ei lahustunud mitte kuidagi šokolaadi sisse ära. Õrn roosa toon tuli ja täpid jäid. Lõpuks siiski väga efektne.

Edasi mäkerda vormi seinad paksult sulašokolaadiga kokku. Selleks võib kasutad sõrmi, nagu teevad meie noored. Vormi ostsin kunagi, juba enne Aliexpressi aega,  Suhkrukunsti poest, aga praegu saab neid veel soodsalt ka Hiinast otse koju liigutada. Aga ära selle vormide täitmisega väga hoogu ka mine, sest natuke šokolaadi peab ka põhjade jaoks jääma. Siis suru täidisepallid vormi. Kõige lõpuks tee šokolaadist põhjad.

Hoia mõni tund külmas ja võibki pakkima või sööma hakata. Me saime nelja peale ainult ühe ära testida ja väga hea oli. Ülejäänu läheb täna sõprade kõhtu.

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.