Sünnipäev õues lehejahiga

Järgnev on üks idee, mida teha, kui on plaan pidada sünnipäev õues.

Tundub, et ma olen üks üsna aeglase mõtlemise ja taibuga tegelane, sest mida lastega ükskõik millal ja ükskõik kus sünnipäevadel teha, ei teadnud ma siiani. Aga nüüd tean ja nüüd on juba selleks aastaks taas hilja.

Imeline Harku mõis.

Alustame algusest. Oktoobri lõpus võtsin omale teha ühe üsna nõudliku ürituse Harku metsas küll, aga mõisa pool otsas. Ma ei ole seal üleliia palju käinud. Tuli võtta aeg ja seal kõikvõimalikud rajad läbi kolada. Nii see ettevalmistus käib, jalutad, vaatad ümbrust ja loodad, et tuleb hea mõte.

Mõisapargist sattusin vaimustusse. Sealne puude ja põõsaste kogu on muljetavaldav. Ja nii otsustasin seekord asja mitte segaseks teha ja viia läbi kõigest lehejaht, töövahendiks see leht. Printisin tavalisele koopiapaberile, liimisin papile ja lamineerisin raamatukilega.

Korjasime veel erinevad leitud lehed nööri otsa leheussiks kokku. Saime pika triibulise ussi, kust vajadusel ka õpitut meelde tuletada. Leidsime kõiksiin lehel olevad lehed, peale papli. Mina olin rahul ja testgrupp ka rõõmus. Kuna nad olid 10-aastased ja kirjutamine selge, julgesin pärast neile ka leheristsõna nina alla pista. Mäletasid küll ja said ilusti hakkama.<

Peale seda aga ei juhtunud minu peas tükk aega mitte midagi. Nüüd on vaja läbi viia sünnipäev Lauluväljakul. Käisin sealgi mõtteid kogumas. Ja mida ma avastasin? Ka ümber laululava on väga muljetavaldav puude kogu. Osad lehed veel puus, aga teised küll pruunid. Lisaks aed ümber ja pimedal ajal valgustus. Sealgi saab edukalt lehejahti läbi viia. Tulevane testrühm on viiesed. Isegi kui nad nimesid ei tea ja ei jäta neid meelde, saavad nad teada, et lehed on erineva kujuga. Ja otsimegi erineva kujuga lehti, pisikesi ja suuri, südamekujulisi ja ümmargusi. Mis leiame, ajame jälle nööri otsa ja otsimise lehel märgime leiu naerunäoga ära. Kui ainult lumi vahepeal maha ei tule. (Kuigi arvan, et viiestele meeldib ka lume alt lehti otsida). Ahjaa, luubid võtan ka alati kaasa, sest lehtede alla on igasugu toredaid mutukaid ennast talveunne sättinud.

Ühe sõnaga nii kaua, kuni lumi maha ei tule, saab ükskõik millises metsas või pargis lehti jahtida. Sobib ideaalselt meelelahutuseks, kui teha sünnipäev õues. Tulen meeleldi ja näitan kätte, jälgin kella ning suunan õigele teele.

Kestvus: 1 tund
Hind: 50 eurot
Maksimaalne grupp 15 last.
Valgustatud pargis ka õhtusel ajal. Taskulambid võib ka kaasa võtta.

Aga seda kõike saab ka ise läbi viia.

See 16 lehest koosnev kogu on saada SIIN: 

9 lehest lehejahi  lehed on SIIN.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.