Teeme looduslikust materjalist ehk siili meisterdamine

Siili meisterdamine tuli ette võtta juba esimesel koolikuul.

Esmaspäeval oli koolis 1. ja 2. klassidele näitus “Nunnu”. Mõtlesime meiegi osa võtta ja midagi meisterdada. Algul oli küll plaan teha vahtralehtedest ja PVA-liimist kauss, aga nädalavahetusel polnud piisavalt aega ja täna poleks töö kuivada jõudnud (Liimikauss sai hiljem tehtud ja pildi saab peale visata SIIN.

Kuidagi jõudsime mõttes siilini. Vanem õde korjas aiast okkaid, lõikasime pooleks ühe suure ja ühe väikse kartuli ja koolilaps hakkas ise naaskliga kartulisse auke toksima ja okkaid paika panema. Silmad liimisime ja lehed maha ka liimisime. Ninaks leidsime aiast aroonia, aga seda ei liiminud, vaid kinnitasime tikuga, sest kuum liim märga arooniat kinni ei liiminud.

siil1 siil2

Töö viisin ise kooli. väga aktiivset osavõttu tol hetkel näha ei olnud. Vanema õe siil oli oma klassi kolmas töö (klassis 28 last). Ehk õnnestub homme ka koolimajja hiilida ja pilte teha. Ma ei tea, kas seal võõrad tunni ajal ringi kõndida tohivad, vahetunni ajal oli igal juhul meeletu kisa ja sebimine.

Muide, neil on koolis kampaania, et need, kel on õunu üle, tooks kooli kastidesse õunu. Õunu kooligi toodud ja kastide juures käis ka väga vilgas elu ning lapsed närisid väga hea meelega. Seega väga ajaette läinud ettevõtmine. Esimesi muljeid koolist kunagi kindlasti pikemalt ka.

siil4

siil3

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.