Paberist jänesed

paperrabbitEt mu uus leht väga käsitöökeskseks ei läheks, tuleb vahelduseks ka mõni meisterdamine kirja panna. Tuleb välja, et ma olen rohkem tegija, kui kirjutaja, sest me kogu aeg teeme midagi, teen ka palju pilte, aga kuna ma ühtegi pilti ilma PhotoShopist läbi käimata ei avalda, siis jäävad asjad venima.

Aga see oli vist eelmisel nädalal, kui tegime lastega jäneseid. Kuna selles vanuses läheb meisterdamine juba nagu lepase reega, siis tegime kaht erinevat sorti jäneseid.

Esimesed on vetsurullijänesed. Kuna kõrvad on samast rullist, siis need väga pikad ei tulnud. Noorem õde värvis enda jänese vesivärvidega halliks, näo joonistas pähe ja roosad kõrvad ning muru lõikas paberist.
Vanem õde rulli ei värvinud, roosad kõrvad tegi värvipliiatsiga ja nina kleepis Abakhanist saadud värvilisest pallist.
paperrabit1b

Koonusjäneste jaoks joonistasime kõigepealt suure praetaldrikuga valgele paberile ringi, lõikasime välja ja jagasime pooleks, kumbki laps sai pool. Ühest poolest sai 2 jänest ja teisest 1 suurem. Jäneste muster sai jällegi vastavalt kunstniku maitsele vesivärvidega kujundatud. Jäneste pealt on hästi näha, et laste fantaasia on erinev. Kasutatud sai päris palju erinevaid tehnikaid ja nüüd on meil lihavõtteks palju ilusaid kaunistusi.

paperrabit1cpaperrabbit1paperrabbit1a

Eile aga võtsin animeerimise ette. Vanem õde on sel nädalal kodus haige ja igavus tapab juba kõvasti. Kaks päeva oli ka Noorm seltsiks, aga täna oli neil lasteaias martsipanist voolimine ja suur magusasõber pidi sinna lihtsalt minema. Täna on tegelikult ka tema haige ning samuti mina. Seepärast ma eile õhtul tundsingi, et enam ei jaksa.

Aga see animatsioon on PhotoShopis kokku pandud 8 fotost ehk siis ainuke vaev oli tõsta jänes kaheksasse erinevasse asendisse. Loomulikult ma olin juba unustanud, kui lihtne ühe gif-faili kokkupanek tegelikult on ja pidin õpetust guugeldama. Tegelikult ma olen täpselt 2 sellist asja varem teinud. Samade piltidega saab igal juhul veel mängida, nii et kui aega on, panen jänese lõbu pärast kas käsi vehkima, keelt näitama või südameid loopima ka. Minu unistus on üldse üht pikemat vetsurullimultikat proovida, aga eks ole näha. Algatuseks tuleb aga kõigil terveks saada.
rabit

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.