Munarestist lilleks

lilled5
Lapsed on kodus ja haiged, õue ei saa ja tuju pole suurem asi. Ühel päeval proovisime siis meelelahutuseks munarestidest lilli teha.

Selleks on vaja:

  • Munaresti
  • Kääre
  • Pintslit
  • Värve

Lilli võib kaunistada ka igasugu tuttide või sulgedega ning panna karvasest traadist või grilltikust vars. Võimalusi on piiritult.

Meie tegime lihtsalt. Kõigepealt võtsime kaks 10 auguga munaresti.

Esimesena tuleb munapesad ühekaupa välja rebida, seejärel saab servad ühtlaseks lõigata ning õied kujundada. Pikkadest servadest saab teha lehed. Suurem õde (5) sai igasuguse lõikamisega vabalt hakkama, nooremal õel (3,5) ei tulnud aga lõikamine üldse välja. Tema on meil muidugi vasakukäeline ka. Seega lõikasin tema lilled peaaegu kõik ise välja. Lõigatud servad saab ka maha vajutada ehk lilled rohkem karikakra moodi kujundada.

No ja siis värvisime kõik 20 lille vesivärvidega ka ära ning lisaks värviti pruuniks ka munaresti kaanest saanud lillekorvid. Terve tund oli jälle mureta ja sisustatud, lapsed mässasid nii ennastunustavalt, et sai vaikselt ka omi asju ajama hiilida. Kuna munareste on meil veel, proovime järgmisena nendest näiteks tibusid teha. Ainult vesivärvidega on kehvad lood ….

lilled2

lilled1

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.