Marjamängudest

metsamarjamäng aiamarjamäng

Suvel, kui sai oma Hiiumaa kodus kodu ümbruses marju korjatud ja neid pildistatud, ilusaks töödeldud, oli marjamängudest, mis neist sai,  rohkem juttu. Nüüd, kui mäng on päris trükist väljas, pole ma seda veel uuesti meelde tuletanudki.

Põhjus, miks ma selle mängu tegin ning miks ma pildistasin päris marju, mitte ei teinud arvutigraafikat,  on see, et paljud lapsed on linnalapsed, kel ei ole maakodusid ning nad ei pääse päris metsa ja päris marjade juurde. Paljud vanemad ei tunne meie enamlevinud marju isegi. Nüüd on kaks ühes, marju saab tundma õppida ka oma soojas kodus ning täiskasvanutega saab koos mõnusalt aega veeta. Arvan, et praegusel ühelt poolt kiirel ning teiselt poolt teleka-läpaka-nutitelefoniajastul on see lastele  ülivajalik.

Miks ma aga mängu heale ja paksule paberile(kartongile) lasin printida? Sest  paljudes kodudes ei ole värviprinterit. Leida kohta, kus raha eest ka muule paberile, kui tavalisele koopiapaberile prinditakse, on aga üsna raske ning hind ei ole ka kuigi odav. Ka minu mäng ei ole tõenäoliselt nii odav, kui Hiinas tehtu, aga ka aeg on raha ning postkasti juures käib kindlasti kiiremini ära, kui mõnes prindikojas.

Marjamänge on kahte erinevat sorti: aiamarjad ja metsamarjad, mõlemas üheksa erinevat marja. Marjamänge saab mängida väga mitut erinevat moodi. Väikesed lapsed võivad neid tuppa laiali laotatult otsida ja korjata lihtsalt korvi, suuremad võivad mängida Memory-mängu ning kogu perega mängimiseks on kõige lihtsam mäng MUSTIKAS, mis meenutab meie lapsepõlve-aegset Musta notsu mängu ehk kellele jääb lõpuks kätte mustikapildiga kaart, mis ainsana millegagi paari ei moodusta, on kaotaja. Kui aga kaartide väärtused kokku leppida, saab nendega mängida ükskõik millist kaardimängu, kasvõi linnade põletamist. Seega on Marjamängu kasutusiga väga pikk. Minu poolt pakutud viie erineva mängu juhendiga saab tutvuda lehel Prindi. Juhend on soovi korral väljaprinditav.

Kuigi suvi ja päris marjaaeg on veel kaugel, võib Jõuluvana juba marjakaardid koju tuua. Hetkel pakun võimalust osta mängulehti ühekaupa. A4-formaadis lehel on 9 erinevat marjakaarti ning need on lahti lõikamata. Postitan need A4 ümbrikus. Neli tükki korraga ostes on lihtpost minu poolt. Siinkohal tuleb ära öelda, et lehed on rasked ning isegi kaks tükki ei mahu 45-sendise lihtkirja kaalupiirangu sisse, seega on tegemist maksikirjaga. Marjamängu saab ka lahtilõigatud kujul ning kinkekarbis ning endiselt on saadaval ka ise-prinditav PDF-fail.

Rohkem ei oskagi hetkel selle mängu kohta kirjutada. Kui sul on küsimusi, küsi julgelt. Samuti oleksin väga tänulik, kui kirjutaksid  kommentaaridesse, millise raha eest sa oleksid nõus oma perele selle mängu soetama. Minu sooviks  on, et kõik minu 1000 marjalehte kellegagi mängiks. Meie toredad ja tublid õekesed kõiki neid jooksutada ei jõua.

Kui info tundus huvitav, jaga seda lahkelt ka teistega.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.