Märgvilditud pallid

viltimine1Kõik algas sellest, et meie peres on õdedel endiselt kord nädalas puhkepäev ja seekord oli see reedel ning kuna me käisime viimati Rahumäe mängujaamas septembris, otsustasime vaatama minna, kuidas seal elatakse.

Elati hästi, ja vilditi parajasti seepe. Viltisime meiegi ja ei tea kuidas, jõuti ka pallideni. Suurem õde sai ühe viltida. Ja loomulikult oli pärast kodus tarvis neid juurdegi teha. Pildi ajaks kõiki üles ei leidnud, aga hetkel on meil kodus 10 vilditud palli. Neist saaks juba päris korraliku kaelakee.

Aga töö ise on lihtne ja jõukohane ka kõige pisematele. Kellele siis vesi ei meeldiks?

Vaja läheb:

    • Värvilist villa (villatupse müüb kasvõi Tiimari ja Abakhanis nägin, kaaluga saab seda osta Järve keskuse Käsitööjaamast).
    • Seepi (pesuseepi)
    • Kaussi veega.

Töö käik:

  • Tee villast üks suhteliselt kõva pall. Mina löön kindluse mõttes sellest nutsust veel paar korda viltimisnõelaga läbi, aga viimase olemasolu kodus ei ole vajalik.
  • Pane kaussi soe vesi.
  • Tee pall märjaks, seebita kokku ja rulli ning mudi, kuni on piisavalt kõva. Kui kaua mudida, läheb see pall ikka päris kõvaks, aga vormi hoiab juba kõvasti varem ka.

Mina mudisin lõpuks nelja palli korraga, sest arvata oli, et lapsed oma 10 ise lõpuni rullida ei viitsi ning ka selline trikk töötas väga hästi.

Suuremaid palle saab ka jõulupuu külge riputada.

Mõnusat katsetamist!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.