Mandli-datli kommid ja midagi rafaello sarnast isadepäevaks

Meie Issi on maiasmokk, seega kingime ka sel isadepäeval talle magusat. Aga läksime seekord sammu võrra edasi ja kingime patuvaba maiust ehk siis ei mingit suhkrut ega jahu, puhta looduslikud komponendid. Niisiis patuvabad kommid isadepäevaks.

kommid isadepäevaks

Kuna aega vähe, sest tulin just puhkusereisilt ja otsa tuli kohe mardipäev, kooli mardilaat ning kooriga isadepäeva kontsert, siis valisin välja enam-vähem esimesena Googlega leitavad lahendused – raffaello ja midagi datlitega ehk tegelikult muidugi lihtne klassika, aga olgem ausad, ma ei ole varem millegipärast teinud.

kommid isadepäevaks

Ega siin midagi keerulist ei olegi, tassi koostisained poest koju, sega aga omavahel köögikombainis või blendris või saumikseriga kokku ja veereta pallid. Me võtsime lisaks veel varem selgeks õpitud oskuse ehk tegime ise karbid ka. Selleks oli siis vaja 4 tükki paksemat paberit. Õpetuse, kuidas teha karpi, leiab siit blogist ka. Meisterdamisesse ma üldse ei sekkunud ja lapsed otsustasid liimimise asemel papi kokku teipida, seega karbid on nagu nad on, aga ise tehtud-hästi tehtud.

kommid isadepäevaks

Isetehtud rafaello

100 g kookoshelbeid + veel veeretamiseks
25 g india pähkleid
2 sl kookoskreemi
2 tl vedelat mett

Püreesta kookoshelbed ja pähklid võiseks massiks. See on siin nii väike, et minu köögikombaini jaoks oli vähe. Pidin kasutama nuimikserit. Lihtsalt rohkem kookoshelbeid ei olnud. Lisa kookoskreem ja lase kõik ühtlaseks, siis sega juurde mesi. Vormi käte vahel pisikesed pallid ja veereta kookoshelvestes.

Üldiselt on see raskesti koospüsiv segu ja šokolaadiga kattes saaks väga hea Bounty. Proovisime ka mandlit sisse panna, aga siis püsis mass veel vähem koos. Võimalik, et tegime midagi valesti.

Hoia serveerimiseni külmkapis.

kommid isadepäevaks

Mandli-datli kommid isadepäevaks

200 g mandleid
15 datlit
2 sl kookoshelbeid
2 sl kakaopulbrit
Lusika otsaga soola
Pallide veeretamiseks paar supilusikatäit kookoshelbeid

Kui datlitel on sees kivid, eemalda need.

Vala kõik ained teradega köögikombaini. Purusta tihedaks kleepjaks massiks. Mida kauem mikserdad, seda tihedamaks ja kokku hoidvamaks segu muutub.

Võta lusikatäie kaupa segu peopesale ja vormi ümarad pallikesed. Veereta neid omakorda kookoshelvestes. Väga hästi vormitav mass, mis ei hakka ka käte külge.

Head isadepäeva!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.