Meisterdatud lumememmed

Talvedega on meil viimasel ajal nagu on, lumetud noh. Ja eks sellist asja ole vist varem ka olnud, sest läbi aastate on lumememme meisterdamine olnud minu laste hulgas üsna popp ja nad on valmistanud päris mitu erinevast materjalist lumememme. Ühe sõnaga mul tuli idee teha postitus kõigist meie majapidamises vedelevatest lumememmedest. Hetkel on neid 10. Ehk annab ideid või inspiratsiooni ka kellelegi teisele ja on ühes kohas koos, kui need juhuslikult peaks kuhugi mujale kolima 😀 .

Millest siis lumememmesid teha saab?

Paber

Need siin pildil on meil kõige-kõige esimesed lumememmed. Autorid olid siis 2 ja 3. Lihtsalt käkerda valge paberileht palliks, liimi kokku ja kaunista.

meisterdatud lumememm

Aga paberist saab veel teha mitmeid muid lumememmesid. Saab lõigata kolm erineva suurusega valget ketast, need kokku liimida ja siis kaunistada nööpide, nina, silmade, suu ja peakattega. Jõukohane taas ka päris pisikestele. Näidet meie kodus ei ole.

Lõikamist saab harjutada aga sellise lumememmega.

lumememm

Plasttops

Ühel päeval oli selline tegelane lihtsale meie majja tulnud. Noorem oli kapist leidnud kaks plasttopsi ja tundnud, et just lumememm peab neist saama. Kas ta ka kusagilt inspiratsiooni sai, ei tea. See oli veel aeg, kus ekraan ei olnud elus peamine. Ja talv oli talve moodi 😀

Suur papitoru

Tõenäoliselt seda päris kodusest majapidamisest võtta ei ole, aga töökohtades, kus näiteks pakkekilet ohtralt kasutatakse, jääb selliseid üle. Ja ka trükikodades ja prindistuudiotes. Nii et kui õnnestub saada, siis tulemus on täitsa tore ja dekoratiivne.

mida meisterdada jõuludeks mida meisterdada jõuludeks

Väike papirull

Täpselt samasuguse memme, kui suurest rullist, saab teha ka köögipaberirulli sisust või vetsurullist. Meie köögipaberit ei kasuta, seega on memm pisike.

lumememm

Munarest

Munaresti augud saab peale lahtirebimist ja enne kokkuliimimist ilusaks korrapäraseks lõigata. Meil on lihtsalt rebitud ja saadud Olaf.

Lõng

Lõngatuttidest lumememmed on väga loomuliku välimusega. Lõngatutte saab teha kas lõnga ümber sõrmede kerides, kasutades papist lõigatud vorme või üldse plastmassist spetsiaalseid tutitegijaid.

Riie

Riidest saab lõigata kettaid ja need servadest kokku traageldada, nii tekivad pallid. Meie memm on tehtud segatehnikas. Pildil oleva lumememme autor oli siis 7 (peaaegu 8).

lumememm lumememm

Jäätisepulgad

Milline lumememm teie arvates kõige lumememmem on? Kas siit sai inspiratsiooni, et ka kodus võtta ette mõne lumememme meisterdamine?

lumememm

lumememmed

 

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.