Kodused katsed lastele – värvilisest jääst kaunistused õue

Uued kodused katsed minu blogis.

Aasta algul, kui veel õues väga külm oli, tegime värvilist jääd. Aga enne, kui piltidega midagi ette jõudsin võtta, kausid need mälukaardilt ära. Ja alles nüüd õnnestus mul vähemalt mõned neist mälukaardilt uuesti kätte saada.

Kahju, et talv on juba peaaegu läbi. Värvilist jääd saab teha küll veel sügavkülmas, aga säilitada pole seda enam kusagil. Ka õues jäi nende hooaeg sel aastal väga lühikeseks. Ehk siis järgmisel talvel uuesti. Postituse teen aga kohe ära, sest kes seda uue talve saabudes ikka enam mäletab.

Mida on vaja, et teha värvilist jääd?

Niisiis otsisime kõigepealt kokku kõik tühjad nõud,  mis võiks külma kannatada. Näiteks kreemipurgil kasutasime ka kaant, aga seda ma ei soovita teha. Keermete vahelt on pärast jääd lihtsalt väga keeruline kätte saada. Mina millegipärast ei osanud seda ette arvata ja olin pärast natuke hädas (aga kuum vesi aitab alati).

jää2

Edasi otsisime ka kokku igasugu kraami, mida võiks jää sisse panna: õuest lehti, okkaid, oksi, toast lõngajuppe, nööpe, pärleid jms. (Kõik see kraam tuli muidugi pärast õuest kokku korjata).
jää

Ladusime kaunistused topsi põhja. Sinna sisse panime ka jupi lõnga, nii et otsad ikka päris korralikult jää sisse jääksid. Sellest tuleb riputusaas.

jää3 jää1

Siis tegime toiduvärvidega neli erinevat värvilist vett: kollane, punane, roheline, sinine. Minul on kodus pastavärvid, mida saab hetkel ka juba toidupoodidest, aga kõlbab ka pulber toiduvärv, vesivärvid või kasvõi purustatud mustikad. Kui plaanid jääd riputada, ära väga paksu kihti vett vala. Paks jää on lihtsalt raske.

jää4

Ja nüüd ei olnudki teha muud, kui topsikud õue külmuma viia. Jää kättesaamiseks tuli nõu pärast korraks kuuma vee alla pista. Saadud kaunistused riputasime üles aias. Kahju, et sula sel aastal nii ruttu tuli.
jää6

jää5jää8

jää7jää9

Rohkem meisterdusi ja katseid leiab lehelt Teeme koos lastega.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.