Katsetus: isetehtud voolimismass (Play Doh)

lill10Meie nooremal õel oli eile sünnipäev. Ta sai nelja aastaseks. Kuna lapsi, kellega ta väljaspool lasteaeda mängib, palju ei ole, neljastel lasteaiarallit veel ei ole ja sugulastele on broneeritud eraldi päev, ei peetud meil hirmkalli mängutoa broneerimist vajalikuks. Kuna linna liiklus õhtusel ajal on ettearvamatu – kooli algus, trammiteede ehitus, USA president, siis ei julgenud ka õueüritust välja kuulutada. Kuna ilm oli sügisele tavatult fantastiline, mõlkus hingel Stroomi rand.

Nii oli pidu kodus ja ühtegi plaani mul polnud. Teemapeod on vahvad, aga nende ettevalmistus võtab aega.  Siiski jõudsime ühiste jõududega meisterdada väikese kaunistuse. Lastele meeldis.

Õhtul aga tegime lastega vanuses 4-9 ise voolimismassi.

Retsept on siin:

4 dl jahu
4 dl vett
2 dl soola
1 tl sidrunhapet
1spl toiduõli

Vala kõik paksupõhjalisse potti ja kuumuta, kuni kleepuv taigen tõmbub palliks kokku. See juhtub päris ruttu. Ongi olemas.

mass1

Mina keetsin massi  ja lapsed segasid värvi ise sisse. Mul on kolme põhivärvi pastavärvi ja sellega saab juba kõikvõimalikke värve kokku segada. Tegevust jagus kogu õhtuks. Vooliti ja jälle rulliti kokku. Vahvaid kujusid ja loomi muudkui tuli ja tuli. Agaramate mass oli küll lõpuks kakapruun, aga keda see siis segab?

mass5

Ja minu üllatuseks oli meie tuba pärast nii korras nagu pidu poleks olnudki. Seega endiselt soovitan seda massi väga – tegemine võtab vähe aega, saab palju ja sool ning jahu on meil endiselt imeodav.

Rohkem pilte ei lisa, sest muidu rikub see fantaasiat. 15 teist retsepti leiab aga siit.

mass3

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.