Voolimismass soodast ja tärklisest

Aastal 2013 kogusin kokku terve hunniku erinevate voolimismasside retsepte (LINK). Aastal 2015 katsetasime paljusid neist ühel Hiiumaa suveüritusel, aga postitust ei jõudnudki sellest teha. Suvi kiire aeg või nii. Aga selgus meie lemmik, mis on voolimismass soodast ja tärklisest.

Reedel tulid lapsed jutuga, et tee voolimismassi, see on parem kui plastiliin. (Lõpuks ometi on midagi minu tehtut parem, onju). Soolast ja jahust on taignat keedetud küll, seekord valisin sooda ja tärklise, sest sellest olid ainult head mälestused.

Niisiis voolimismass soodast ja tärklisest

2,5 dl kartulijahu
5 dl soodat
3 dl vett

mass2

Võtsin paksupõhjalise poti ja puulusika, segasin potis kuivained ja lisasin vee. Kuumutasin, kuni mass võttis palli kuju. Muide, palju kõrbes ikka põhja ka, mis siis, et põhi oli paks. Sain umbes-täpselt 800 grammi. Soodat oli küll täpselt 1 pakk, mida on vähem kui 5 dl.

mass1

Tegin taignapalli pooleks ja lapsed hakkasid oma äranägemise järgi värve kokku mudima. Kasutan ka pasta toiduvärve, mida saab praegusel ajal juba kasvõi toidupoest. mul on kolm põhivärvi: punane, sinine ja kollane, aga loomulikult on poes värvivalik lai.

Siin on video sellest, kuidas võtta tikuga surts toiduvärvi ja mudida massi sisse. Mudida tuleb päris tükk aega. Voolimistega kokku oli vist pea kaks tundi rahu majas.

Edasi nad siis voolisid. Pärast panime massi õhukindlasse karpi. Eks ole näha, kaua see seisab. Vot sesda küll varasemast ajast ei mäleta.

Kes soovib, see proovib :p

Massmass3 mass4 mass5mass6mass7

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.