3D lumehelbed lumetuteks jõuludeks

3D9Kuigi mu lapsed on juba fantaasialt ja käeliselt väga osavad, tulevad nad aeg-ajalt ikka avaldusega: “Emme, tahaks midagi meisterdada.” Võtsime siis ühel sellisel õhtul Pinteresti lahti ja vastu vaatasid 3D lumehelbed. Mõeldud-tehtud. Olen neid varem ka näinud, aga alati liiga keeruliseks pidanud. Tegelikult on nende tegemine väga lihtne ja iseseisev meisterdamine jõukohane ka viiesele. Me nimelt tegime esimese hiigelsuure koos ja siis tegi kumbki omal algatusel omale veel ühe pisema.

Mina võtsin kõigepealt 6 koopiapaberi lehte ja lõikasin need ruudukujuliseks. (Soovitan kindlasti võtta väiksem paber, sest nii tuleb helves hiigelsuur ja juba oma raskuse tõttu on koospüsimine väga vaevaline.)

Lumehelbeks on vaja:

6 ruudukujulist paberilehte
Kääre
Liimi

3d8

Algatuseks murra paber kolmnurgaks kokku. Mina joonistasin iga 2 sentimeetri tagant joone ette, nii sain 4 joont ja lapsed lõikasid need siis ise lahti. Jooni ei tohi keskele lõpuni joonistada ja lõpuni lahti ei tohi ka lõigata. Ma loodan, et pildilt on aru saada.

3D1Edasi tuleb hakata helbeharu kokku liimima. Ka see on väga lihtne – kõigepealt kaks kõige sisemist omavahel kokku, siis pöörad helbe ringi ning kaks järgmist omavahel kokku, siis uuesti ringi kuni lõpuni välja.

3D23D3

Ja kõige lõpuks tuleb kõik need kuus moodulit omavahel kokku liimida. Kõigepealt kõigepealt  kolm täpselt üksteise peale, täpi liimiga, ja siis teised kolm ning siis kaks kolmest punti veel omavahel kokku. Tundub, et sellest mul pilti polegi.

3D4Ja sellel suurel helbel liimisin ka kõige laiemad kohad omavahel kokku. Pisematel pole see liimimine oluline.
3D5
3D6 jõul

Oma suure helbe panime akna vahele. Head meisterdamist!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.