Uut Instagramis aastal 2018

Info, mida uut Instagramis aastal 2018 on, potsatas mulle just postkasti. Lugesin läbi ja tegin märkmeid. Äkki on kellelegi abiks. Mina küll kõiki uusi asju ei olnud veel avastanud ja proovinud, seega mulle omale oli küll informatiivne.  Ja kui pole proovinud, siis ei oska veel ka kommenteerida, kas on head uuendused.

Niisiis uus aasta ja uued suunad Instagramis.

Asjakohased hashtagid on tähtsamad kui ei kunagi varem.

Näitamise keeld mingitele sõnadele,  mis oli eelmisel aastal, on läbi. Minul oli näiteks selliseks sõnaks costume. Millised sõnad on keelatud, sai teada, kui sellel hashtagil klikkida. Siis tuli vaid loetud arv pilte ja edasi tekst, et see sõna on keelatud. Kui mina sellest teada sain, olin juba päris põhja lastud. Kõik need hashtagid tuli siis oma uudistevoost kustutada ja üsna kindlasti mul kõik päris viimase postituseni ei õnnestunudki. Igal juhul põhjas olen siiani. Samal põhjusel hakkasid kasutajad vähem hashtage kasutama. No et iial ei tea, millal keeld tuleb.

  • Uus suund sel aastal on hashtagide lisamine Instagram Storysse. Kui inimene otsib hastagi ja mõni selle sildiga lugu on piisavalt hea, siis kuvatakse see lugu Follow nupu kõrval.

Hashtage võib loole lisada kahel erineval moel: valides juba valmis kleebise (jooksevad loo all) või siis ise trükkides. Ühele loole saab lisada kuni 10 hashtagi. Aga pilt läheb sellest muidugi väga kirjuks.

  • Nüüd saab hashtage ka jälgida. Algatuseks otsid lemmiku üles, nagu varemgi ja märgid Follow. Siis hakkavad suvalised selle tagiga postitused sinu uudistevoos ilmuma. Ei pea enam jälgima konkreetseid inimesi, vaid saab ka ainult teemat jälgida. Puuduseks muidugi see, et Instagrami algoritm otsustab, mida sa nägema hakkad.
  • Aga kui uudistevoogu satub selle hashtagiga mingi pilt, mis sulle mingil põhjusel ei meeldi, siis sa võid märkida Don´t Show for This Hashtag. Tuleb pildi ülevalt paremast nurgast tärnide alt.

Kui su postitused saavad liig palju sellist tagasisidet, siis ilmub su konto juurde punane lipp ja see mõjutab kogu su konto levitamist.

  • Ei ole mõtet kopeerida täpselt sama hashtagide nimekirja mitmesse postitusse. Seda hakatakse võtma kui slämmi ja reiting langeb.  Ühesõnaga uus postitus-uued hashtagid.

Väldi selliseid mittemidagi ütlevaid sõnu nagu #like või selliseid mida on kasutatud miljon ja rohkem korda. Need popid märksõnad võivad küll anda mõne lisalaigi, aga sihtgruppi see tõenäoliselt ei kasvata.

Edasi vali silte, mis kirjeldavad su kontot, su ettevõtet ja sihtturgu. Ideid saab jälgides mõnd oma nišši suurt tegijat.

Aga mitu hashtagi on postituse jaoks õige arv?

Arvamusi on erinevaid, aga arvatakse, et suurima tulemuse annab ikkagi kõigi 30 lubatud hashtagi ärakasutamine. Alati või kasutada ka vähem, peaasi, et need on need märksõnad, mida sihtgrupp otsib ja kasutab.

  • Uus on võimalus vaadata,  millised märksõnu sinu jälgijad jälgivad. Vali Following a sealt Hashtags.
  • Ettevõtte konto omanikud (Business account) saavad View Insights alt vaadata, kuidas konkreetne postitus on vaatajaskonnale peale läinud. Kui neist numbritest aru saada, siis see aitab hashtagistrateegiaid pidevalt optimeerida.

Loodetavasti saite siit nüüd mõned uued ideed, mida hakata kasutama. Mina ise pean igal juhul põhjast uuesti pildile saama. Jälgi sinagi Imelooma Instagrami.

Originaalartikkel ja osad pildid on lehelt: www.later.com

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.