Kirjad lähevad otse Junk kausta, mida teha?

See, et Matkaliidu meilid lähevad otse mingisse filtrisse, teadvustasin ma omale selgelt alles möödunud nädalavahetusel. Jama on olnud juba mõnda aega.

Aga alustame algusest. Minu hallata on Matkaliidu listid ja muu (avalik) kirjavahetus. Täiesti vabatahtlikult.  Listi ma ei kirjuta tihti ja oma arust ei saada ka slämmi.

Üks näiteks liikmete omavahelise suhtlemise list. Kevadel kurdeti, et üks mitu päeva tagasi saadetud kiri ei ole läbi läinud ja vaatama minnes selgus, et tõesti-tõesti. Mitte mingit teadet selle kohta, et ma peaks midagi kinnitama,  ma ei saanud ja iga päev kusagil parooliga kohas ma igaks juhuks vaatamas ei käi. Samamoodi ei lähe kohe läbi ka mu enda saadetud kirjad, kuigi olen igal pool märgitud turvalise saatjana ja administraatorina. Ja loomulikult ei saa ma selle kohta ka teadet. Tegelikult ei saa ma ise neid kirju ka, ikka tuli kellegi käest üle küsida, kas tuli läbi või list äkki ei tööta. Siis lisasin listiliikmeks oma hot.ee aadressi ja hakkasin vähemalt kirju saama. Selle, et need kirjad lähevad rämpsposti kausta, avastasin ma nädalvahetusel, kui sealtsamast üht kadunud Imelooma kirja otsisin.

Episood kaks

Eelmisel nädalal oli tarvis võtta sügiseseks matkajate kokkutulekuks paar hinnapakkumist.  Proovisin üht aadressi, kiri tuli tagasi, proovisin teist, tuli samuti tagasi. Siis lugesin seda pikka kirja, mis tagasisaates tuleb ja sain teada, et sealne server ei võta minu kirja, kui spämmi,  vastu. Kolmanda katse tegin oma isiklikult aadressilt ja sain kohe vastuse. Aga probleem, et serverid märgivad Matkaliidu meiliaadressi spämmiks, ikkagi jäi, nii et tuli guugeldama ja lugema hakata. Mitte ainult listikirjade jaoks (sest mis seal tegelikult toimub, ma ei teagi), vaid ka mu enda gmaili jaoks on Matkaliidu aadress spämm ja see on juba probleem.

Aga kuidas ma siis omanimelise Matkaliidu meiliaadressi taha olen märke „ebasoovitav“ saanud? tõenäoliselt just seepärast, et ma saadan kirju listidesse ka.

 1. Väike sellelt aadressilt tulnud kirjade avamise protsent, seega tuleb kirjad saata alati õigel ajal, õige pealkirjaga ja õigetele inimestele.
 2. Listis, kuhu ma oma meile saadan, on palju aadresse, mida üldse enam ei kasutata või kasutatakse harva.
 3. Ma olen kirjadele lisandu pilte. Väiksemahulised pildid on ok, aga neil ei tohi olla teksti.
 4. Ma olen kasutanud sõnu free, porn, viagra, winner ja kõike seda kirjutanud suurte tähtedega. See spamsõnade nimekiri on pikem, aga kuna ma ei kirjuta inglise keeles, siis ei tohiks see küll probleem olla (amazing, cancel at any time, check or money order, click here, congratulations,  dear friend, for only ($), free or toll-free, great offer, guarantee, increase, sales, order now, promise you, risk free, special promotion, this is not spam).
 5. Ma pole meilile lisanud oma füüsilist aadressi.
 6. Mu kirjade lõpus ei ole unsubscribe linki.
 7. Ma kirjutan paljud oma kirjad valmis Wordis, seega kopeerides tuleb kaasa Wordi font (nt Arial, Verdana, Georgia and Times New Roman) ning tõenäoliselt ka muud mallid ja see on täiesti lubamatu.

Aga see on ikkagi suur probleem  ka neile, kellelt ma näiteks hinnapakkumist küsisin. Nende huvides peaks olema kõikide potentsiaalsete klientide kirjad kätte saada. Mina pean nüüd hakkama mõtlema, kuidas oma meiliaadressi mainet parandada. (Miks ma seda küll tegema pean? Ma olen omast arust täiesti süütu inimene, mitte mingi spämmar.)

Leidsin selleks näiteks sellise kontrollnimekirja, millest enamikule saan hetkel EI vastata.

Kontrollnimekiri

 • Tere tulemast meil sisaldab informatsiooni, kuidas minu kirjad saada lubatud kirjade nimekirja.
 • Kõik minu listi liikmed on ennast listi ise lisanud.
 • Minu kirjad on lõikudeks jagatud.
 • Ma kasutan hea mainega serveri teenust.
 • Minu kirjade avamise protsent on keskmine või kõrgem.
 • Ma kirjutan oma listi liikmetele regulaarselt, vähemalt kord nädalas.
 • Minu kirjast on selgelt aru saada, kes ma olen.
 • Minu nimi kirjadel on arusaadav.
 • Mu kirja teema rida on arusaadav.
 • Ma olen oma listi käesoleval aastal puhastanud.
 • Ma olen lisanud oma füüsilise aadressi (tänava nimi, maja nr) igale kirjale.
 • Igal meilil on all tühistamislink.
 • Ma ei kasuta ühtegi rämpspostiga seotud sõna (vt nimekirja üleval).
 • Ma testin oma kirju enne saatmist programmidega IsNotSpam , Litmus vms.

Eks ma annan teada, kuidas läks (kui ma saan seda kuidagi teada) ja ehk on eelnevast infost ka kellelegi kasu.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.