Kuidas tõsta Instagramis jälgijate kaasatust?

Mulle meeldib Instagram rohkem, kui Facebook, seepärast uurin ka seda teemat natuke rohkem.
Võtan katseks, uuenduskuuriks ja täiustamiseks ette ühe oma neljast kontost ehk siis kõige uuema ja kõige hingelähedasema – @nelikymend. Lihtsalt, et õppida seda asja hästi tegema. Mind huvitab.

Sellel kontol on jälgijate kaasatuse protsent 10. Endale tundub halb ehk siis kahesajast fännist kakskümmend laigivad ja sõna sekka ütleb vahel mõni üksik.

Uurisin, mida soovitab dr Google. Tuleb välja, et kaasatus on rangelt algoritmi hallata ja seda on algoritmile meeldimata raske muuta. Proovida siiski tasub ja seda ma tegema asungi.

1. Kiibitse enda või oma ettevõttega sarnasel kontol iga päev.
Instagrami põhireegel on see, et kaasatus toidab kaasatust. Suhtlemine teiste kasutajatega suurendab võimalust olla nähtav ehk mida rohkem suhtled, seda nähtavam oled.
Eee, neljakümneseid eestlasi on Instagramis vähe. Eriti vähe on Instas edukaid neljakümneseid eestlasi. No aga ma siis kiibitsen algatuseks oma jälgitavate kontodel. Ma aasta algul alustasin sellega, aga vahepeal jäi kuidagi unarusse. Õige sihtgupi ees olemine on muidugi rohkem kasulik.

Kui tahad aga uusi huvitavaid kontosid leida, siis algoritmi pakutud soovitusi saab vaadata suurendusklaasi ikooni alt. Mulle suurt midagi eestikeelset tõesti ei soovitatud, aga vähemalt kontoga @nelikymmend ei taha rahvusvaheliseks minna.

2. Tegele kaasamisega enne ja pärast oma postutust
Algoritm ootab, et sinu pildile elatakse kaasa esimese tunni jooksul peale postitamist, et see huvitava materjali linnukese külge saaks ja rohkem leviks. Kui sa kusagil kommenteerid, on tõenäosus, et sind klikatakse tagasi, ja just esimese tunni jooksul, olemas.

3. Kasuta mitmesõnalisi hastage
Lihtsalt seal on väiksem konkurents ja tõenäosus silma jääd suurem. Loomulikult võib kasutada ka populaarseid hastage, aga mitmesõnaliste ja populaarsete suhe võiks siis olla 80:20.

4. Kirjuta paremaid pealkirju
Hea pealkiri annab pildile konteksti, toob välja sinu isikupära ja kaasab vaatajaid. Pealkirjale võib läheneda mitut moodi: see võib olla lühike ja pilti täpsustav või pikk ja jutustada lugu, see võib olla humoorikas või mõtlemapanev. Veelgi tõhusam on lisada kutse mingile tegevusele (CTA). Esita küsimus või julgusta vaatajat märkima sõber, kes võiks ka midagi arvata.

5. Postita inimestega fotosid
Kas teadsid, et nägudega pildid saavad 38% rohkem meeldimisi, kui need, kus ei ole nägu? Seega pane järgmine pilt selline, kus oleks peal inimene (sina ise). See on kõige lihtsam võimalus kaasatust suurendada.

nelikymmend

6. Vasta kommentaaridele nii kiiresti kui võimalik
Kommentaaridele vastamine on hädavajalik, et vestlus jätkuks. Kui kaua viivitad, siis on teine inimene lihtsalt juba läinud.

7. Selgita välja oma parim aeg postitamiseks ja postita siis
Kui sa ei tea, millal see on, siis saab seda välja selgitada kas spetsiaalsete äppida abil, mis on tõenäoliselt tasulised või siis postitades erinevatel aegadel ja analüüsides tulemusi. Ärikontoga saab mingit analüüsi ka Instagramis endas näha.

8. Jääge silma läbi lugude (Story)
Mina ei teadnud, et pildi all oleva noole abil saab siduda postitust ka looga. Vajutad lool ja näed kohe ka postitust. Äge!

Edu katsetamisel!

Mina asusin asjale kallale ja annan teada, kas kaasatus ja jälgijate arv suurenesid.
Hetkel siis @nelikymmend Instagrami kontol 192 jälgijat ja kaasatus 10%. Tegemist ei ole ärikontoga.

Info pärineb SIIT.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.