Vanamõisa matkarada

Kui poleks geopeitust, ei satuks me pooltki nii paljudesse kohtadesse, kui me praegu satume. Vahel komistame päeva geotuuri valides otsa ka matkaradadele. Nii oleme saanud teada, et vähemalt Harjumaal on päris palju kogukonna matkaradu, mille kohta saab infot ainult kogukonna lehelt ja kui ei oska sealt otsida, siis ei saagi. Ühtset matkaradade andmebaasi Eestis ei ole ja sellist kaardikihti ka kusagilt ei leia.  Mina pean liikumist väga oluliseks, seega jagan viimast leidu lahkelt ka oma lehel.

Ajad on endiselt rasked. Just enne koolivaheaega jäi Noorem koolivaheaja lõpuni lähikontaktsena karantiini, seega väga mingit meelelahutust meist keegi omale lubada ei saa. Looduses liikuda siiski tohib ja see on isegi kasulik, nii osutus esmaspäeval valituks Saue vallas asuv Vanamõisa matkarada..

Kõigepealt parkimine. Meie eelinfot ei omanud ja alustasime täiesti valest otsast, vähemalt parkimiskohtadega oli seal rohkem kui kehvasti. Loodan, et tee ääres kellelgi väga ette ei jäänud, aga teie alustage ikka kahest võimalikust parklast.

Rongiga minnes peatus Saue ja jala veel kilomeeter jalutamist.

Vanamõisa matkarada pakub kaks võimalust. Need on väga hästi tähistatud kollaste ja punaste suunaviitadega. Kollase raja pikkus on 6,5 kilomeetrit ja punase 4 km. Lühem rada on ka valgustatud. Rajad on kogu ulatuses kas metsateed või killustikukattega rajad. Radadel on 14 loodus- ja kultuuriajaloolist infostendi, kus info nii eesti, soome, inglise kui ka saksa keeles.

Olid lehmad ja oli üks jänes, kaks tualetti ja neli pinkidega, aga ilma lauata lõkkeplatsi. Sõeru allikas oli kuiv mis kuiv, Peeter Suure merekindluse patareid olid toredad, aga väga võsas, põllud koristatud ja puud raagus, selline üsna hall pilt oli. Kevadel ja suvel on kindlasti hoopis teised vaated ja võimalik, et talvel võib suusatajate alla ka jääda. Raja äärde peidetud aarded on aga ausad, osade lahtimuukimiseks kulus natuke liiga palju aega ja kaks jäigi ära lahendamata.

Kokku panin video ja tegin mõned pildid.

Geopeituse kohta saab lugeda siit: geopeitus.ee või geocaching.com

 

Rohkem matkaideid leiab lehelt: MATKAD

vanamõisa matkarada vanamõisa matkarada vanamõisa matkarada vanamõisa matkarada

vanamõisa matkarada

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.