Tudusoo ja Seljamäe matkarada

Ühelt poolt on mul poolde aprilli juba nädalavahetused kinni, teiselt poolt muutuvad asjad nii kiiresti, et miski pole kindel. Nii juhtuski, et ees oli täiesti vaba nädalavahetus.

Kuna ma pole juba ammu üksi kodust eemal käinud, seda enam, et koolivaheajal pidin 5 päeva ise oma lastele meelelahutust leidma, siis olin auga välja teeninud laste- ja kohustustevaba nädalavahetuse, mille otsustasin veeta matkates. Õnnestus ennast sebida poolvõõrasse seltskonda, kellest kõik olid tegelikult kuidagi suvise RMK Suure ühismatkamisega seotud –  kaks grupijuhti, abimatkajuht mina, matkajad ja nende sõbrad.

Tudu järv

Matkamiseks oli valitud Lääne- ja Ida-Virumaa piiril asuv Tudusoo raba ja Seljamäe matkarada. Ühe sõnaga trampisime Tudu metsaonni juurde, panime räätsad jalga ja jalutasime üle raba Seljamäe matkaraja algusesse. Mina olin esimest korda räätsadega lumel. Oli parem, kui sügisel soos, aga endiselt mulle ei meeldi, kui mul on midagi jalgade küljes. Jah, mulle ei meeldi ka murdmaasuusatamine. Mägedes olen käinud paar korda, aga seal meeldis. Minu mägede armastus peaks muidugi olema ka avalikult teada, seega ehk ei pane neid laudu tähelegi.

Niisiis hindasin mina üsna varsti lumeolusid heaks ja peitsin oma räätsad raja algusesse kadakapõõsasse. Koos minuga tegi seda üks mees veel. Ja raja osas oli meil õigus, see oli ilma räätsata täiesti hästi läbitav.

Seljamäe matkarada kulgeb 7 km ringikujuliselt ümber Punasoo. Vaatamisväärsused: Seljamägi, palumännik, siirdesoo, Põdraallikad. Raja alguses ja keskpaigas on kuivkäimla ja katusega istekoht puhkamiseks ning söögipausiks. Rajal on 13 tuttuut infotahvlit.

Rajalt tulles tuli taas räätsad jalga panna ja üle soo Tudu järve äärde tagasi minna. Kuna aega oli,  tegime  lõpetuseks ka selle ümber ühe tiiru. Kokku sain mina 14 kilomeetrit.

Tudu metsaonn on hetkel remondis, aga selle aasta sügiseks peaks seal saama jälle soojas toas ööbida.

Eks see Tallinnast minejatele natuke kauge on, aga kõik ägedad kohad ongi millegipärast kaugel. Igal juhul minu soovitused taaskord.

Leia pildilt suusataja.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.