TAOK Rogain 2015 Nõval

rogain11Nõva ja rogin on minu hinges olnud juba päris pikki aastaid, nii sai juba augustis plaani võetud, et 3. oktoobril olen mina seal. Kaasa õnnestus rääkida oma kallis abikaasa. Me oleme sellistel üritustel mõned korrad varem käinu ja mingeid suuri erimeelsusi metsas ei ole esinenud.

Mis aga üldse rogin on? Tuleb välja, et paljud ei tea. Rogain on võistkondlik orienteerumismatk. Stardis antakse sulle kaart, kus peal on erineva punktisaagiga punktid ja võidab see, kes toob antud aja jooksul või kõige kiiremini metsast kõige rohkem punkte.

Antud juhul oli aega 8 tundi. Mina käisin viimati rogainimas üle-eelmisel aastal ja siis läbisime naistega selle ajaga 30 kilomeetrit. Seega mõõtsin vastavalt kaardi mõõtkavale raja planeerimiseks kaasa meetri niiti ning veel natuke peale, sest teeks ikka natuke kiiremat sammu ka.

Ja kuna minu kinnisilmne unistus oli minna rappa, siis raja planeerimise peale palju aega ei kulutanud. Tagantjärele tarkus ütleb, et sellega läksimegi rappa. Kõigepealt võtsime teistest eemal olevaid punkte ja kulutasime mõttetult samme ning hindasime ennast alla ning püstitatud eesmärk sai juba tund enne lõppu tehtud ning viimase tunni kulutasime veel ebavajalikke samme.

Rogain1

Olgu öeldud, et liikumine sõltus minu, kui vormitu koduperenaise, tempost ja soovidest. Aga ilm oli ilus ja raba ootuspäraselt kaunis. Isegi Tänavjärve raba põlendik oli kõvasti kergemini läbitav, kui ette hirmutati. Maa on seal liivane ja kõva ning teeb liikumise mõnusaks. Tänavjärve telkimisplatsile peatumist plaanides tasub kindlasti pilk ka rabale visata. Uppumisohtu ei ole.

rogain21
Tänavjärve raba ja Tänavjärv.

Eks natuke tuli ka vees sumbata, aga ka selleks valmistusin kõvasti rohkem. Üllatuseks oli palju tehismaastikku ehk siis Nõva metsadesse on rajatud palju uusi kraave, sildu ja teid nii et liikumine on väga mugav. Samuti hakkas silma muljetvaldav kogus hiigelsuuri pohli. Seeni nii palju ei olnud.

Metsa läks sel päeval 348 võistkonda, kus kokku 868 inimest, kelles noorim 1-aastane ja teda isa kõhukotis olevana me ka kohtasime, ning ka peotäis tublisid koeri. Minu (MN) vanuseklassis startis 178 võistkonda.

Kokku oli võimalik saada 140 punkti, mis esimesed ka 6 tunni 38 minuti ja 18 sekundiga ära tegid. Meie olime metsas 7.45, käisime läbi 39+ kilomeetrit (Endomondo track on olemas) ja saime 84 punkti. Tulemus 161/348 või omas klassis siis 69/178. Õigema rajaplaneerimisega oleks 8-9 punkti rohkem kogunud. Me ei jooksnud pea ühtegi meetrit. Eks need punktid jäävad kripeldama, aga algselt plaanitud 70 punkti ja 30 kilomeetrit said ületatud.

Eks tuleb esimesel võimalusel uuesti minna ja meeles pidada, et looduskauniste kohtade asemel tuleb silmas pidada tühje samme. Ja sportlased ei tassi fotoaparaati ka kaasas 😀 Kohtume metsas!

rogain7 rogain4 rogain6

rogain3

rogain22
Teem Välja taga teekond linnulennult.

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.